2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Jest decyzja! Powiat otrzyma pożyczkę!

2 min read

73fbf0faf818580c502d66287e6e2c4fI to bezzwrotną! Weszliśmy w posiadanie pewnej informacji, z której jasno wynika, że Powiat Tucholski otrzyma wsparcie finansowe z MF w wysokości nie jak planowano 16 000 000, a aż 25000 000 złotych! Wszystko dzięki wsparciu, lobbingowi i ścisłej współpracy wszystkich parlamentarzystów tucholskich.

Czy tak spora kwota spowoduje to, że Nasz Powiat wreszcie zaspokoi najważniejsze potrzeby? To pewne, władze powiatu wykonały mistrzowski ruch i tuż przed świętami, wpierw zmieniły bank, zapewne spodziewając się wielkiego wpływu gotówki. Tym samym obsługa poprzez renomowany i bardzo przyjazny nowemu klientowi bank, rozwiąże wiele problemów. Powiat poszedł za ciosem i tuż przed świętami wycofał się z inwestycji, która wzbudziła tak wiele kontrowersji. Rzecz dotyczy tzw. „mówiących kamieni”. Ostatecznie unieważniono przetarg na wykonanie usługi, oraz zrezygnowano z dotacji unijnej na ten cel, która przesunięta zostanie na wymianę nawierzchni dróg w najbardziej newralgicznych miejscach w mieście!

Z nieoficjalnych źródeł otrzymaliśmy też wiadomość, że już podczas najbliższej sesji Rady Powiatu zapadną wstępne ustalenia w sprawie nowej inwestycji, która zapewne spowoduje euforię wśród miłośników X Muzy. Tak, w Tucholi powstanie nowe, kameralne kino z najnowocześniejszą aparatura nagłaśniającą, miasto pozyskało zamożnego sponsora z Rosji.  To osoba fizyczna, która już poprosiła o pełną anonimowość. Darczyńca postawił jednak jeden warunek – kino ma powrócić do pierwotnej nazwy – „MIR” i to może budzić pewne obawy. Wstępnie…, wyznaczono trzy miejsca, gdzie być może powstanie kino, niestety nie znamy szczegółów.

Nie mamy wątpliwości, władze miasta uaktywniły się w zaskakujący sposób, czyżby zasada „Zgoda buduje…” padła na nowy, lepszy grunt? Brawo koalicja, brawo opozycja! Udowodniliście Państwo, że można pracować wspólnie, ramię w ramię, dla dobra mieszkańców i ich miasta!

 

Jesteśmy zachwyceni!

 

(red.)

 

___________________________________

Sprostowanie…

 

Uprzejmie informujemy, że kluczowe informacje zawarte w tekście, są tylko i wyłącznie „dziennikarską kaczką”, tym samym przyłączyliśmy się do oczywistości pt. „PRIMA APRILIS”.

 

Redakcja TOKiS – PRESS

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook