18 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Jest problem przy Chojnickiej w Tucholi

2 min read

TOKiS – PRESS TV odchodzi od interwencji, dodatkowo odrzuca wszelkie anonimy, jednak tym razem trudno się nie zgodzić z autorem(autorką) informacji, którą nadesłano do naszej skrzynki pocztowej, kierowany imiennie.

Materiał z zachowaniem oryginalnej pisowni.

Dzień dobry,

zwracamy się do Pana jako zatroskani mieszkańcy miasta z prośbą o zwrócenie  uwagi  i  zajęcie  się  sprawą,  która  niestety  nie  przynosi  chluby Tucholi.

Mamy tutaj na myśli zaniedbaną działkę w centrum miasta, przy ulicy Chojnickiej 24 znajdującą się naprzeciwko Kościoła pw. Św. Jakuba Apostoła. Jest to miejsce, które stało się placem gdzie podrzucane są śmieci oraz spotyka się towarzystwo „ spod ciemnej gwiazdy”.  Ponadto służy ona jako toaleta dla co niektórych przechodniów oraz miejsce żerowania gryzoni w tym szczurów. Znajdujący się na działce mur przechyla się i grozi zawaleniem. Czy naprawdę musi dojść do tragedii aby któryś z urzędników zwrócił na to uwagę ?

Samo miejsce znajduje się zaledwie kilka kroków od urzędu gminy a urzędnicy przechodzą tędy co niedzielę zmierzając na mszę świętą do tutejszego kościoła. Jest to wstyd dla całej Tucholi aby dopuścić do takiej sytuacji w ścisłym centrum miasta. Obrazuje to   nieporadność i brak zainteresowania urzędników w stosunku do istniejącej sytuacji.

W imieniu mieszkańców starego  miasta prosimy o zajęcie się tą sprawą, bo tylko media mogą zmobilizować urzędników.

Z poważaniem zatroskani mieszkańcy Tucholi

 

************

Od Redakcji.

Sprawa tego miejsca nie jest niczym nowym, ukazany w fotografiach stan trwa od dawna. Dodatkowo miejsce rzeczywiście doraźnie jest wykorzystywane przez kierowców, jako nielegalny parking. Niestety sprawa uprzątnięcia tego miejsca nie jest taka prosta, wszystkich obowiązuje święte prawo własności. Zupełnie słusznie oburzeni mieszkańcy nie wiedzą o tym, że mamy do czynienia z działką prywatną położoną w atrakcyjnym miejscu. Władze miasta są w tym momencie bezradne, choć mają pewne pole manewru i skorzystali z niego.

TOKiS-PRESS TV skontaktował się w tej sprawie z Burmistrzami Tucholi, panami: Tadeuszem Kowalskim i Tomaszem Stybaniewiczem.

Informacja, którą otrzymaliśmy brzmi:

W zeszłym roku już dwukrotnie ścigaliśmy właściciela – informuje pan Tomasz Stybaniewicz. W ubiegłym tygodniu zgłosiła się do mnie pani Radna Barbara Śledź ( niezawodna w podobnych sprawach [przyp. red.]) w tej sprawie i nakazałem ponowienie interwencji – stwierdził pan Burmistrz Stybaniewicz. Dobra wiadomość jest taka, że samorządowcy znają sprawę i reagują, pozostaje kwestia drugiej strony.

Wielokrotnie spotykamy się z opiniami starszych mieszkańców, którzy chwaląc dawne czasy, często wspominają słynną akcję „posesja”. Dobra wiadomość właśnie dla tych Państwa, w niektórych miastach powrócono do dawnych wzorców, tworzone są komisje składające się z policjantów, strażników miejskich lub gminnych.


(red.)

Materiały nadesłane.

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook