12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Jeszcze raz o dożynkach w Tucholi

2 min read

Dożynki wojewódzkie w Tucholi w okresie pandemii to pomysł, który zelektryzował prawie wszystkich. Mówiliśmy o tym wielokrotnie, ściślej o kulisach tej uroczystości, a ta niestety przyjęła formę, której prawie nikt się nie spodziewał.

Wyrok jest ostateczny, a brzmi on tak:

Trwają przygotowania do Dożynek Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Diecezji Pelplińskiej Tuchola 2020. Ze względu na pandemię będą one miały zupełnie inny charakter niż zwykle. Zapraszamy Państwa do udziału w bezpośredniej transmisji telewizyjnej, która rozpocznie się w niedzielę 30 sierpnia o godzinie 11 w TVP3 Bydgoszcz.

Bezpośrednio w uroczystościach na terenie OSiR w Tucholi uczestniczyć będą jedynie ekipy wieńcowe, przedstawiciele gmin powiatu tucholskiego oraz powiatów i Lokalnych Grup Działania naszego województwa, jak też zaproszeni przez Marszałka Województwa goście. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą polową pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Ryszarda Kasyny.

Zapraszamy do udziału w uroczystościach, tym razem zdalnie.

Tak brzmi oficjalny komunikat, który ukazał się w witrynie internetowej naszego starostwa. Jak to skomentować? Można tylko w jeden sposób, widać wyraźnie, że pismo, które Gmina Tuchola i Starostwo Powiatowe w Tucholi przesłały do pana marszałka odniosło jakiś skutek. Wynika z tego, że w zasadzie dożynki dotyczyły będą wybrańców, ci najbardziej zainteresowani, świętujący od wieków rolnicy, całość oglądać będą mogli w telewizji regionalnej w postaci bezpośredniego przekazu. Zastanowić się należy, czy w takiej sytuacji będą oni mieli jeszcze na to jakąkolwiek ochotę i czy zwyczajnie będą mili czas oderwać się od prac polowych, nawet w niedzielę?

Święto Plonów dla VIP-ów? Niestety, tak zostanie to odebrane. To święto miało być chwilą radości dla wszystkich, miało być najlepszą z najlepszych promocji Naszego miasteczka, niestety, chyba że dokonamy pewnej zmiany, która wydaje się być oczywistością. Właśnie dlatego naszej agencji zlecono wykonanie osobnego materiału, który udokumentuje całe wydarzenie i obejrzeć je będzie mógł każdy, za darmo i w dowolnym czasie. Tak się stanie, pracujemy na naszym terenie, na osobiste zlecenie szefostwa Naszej Gminy z myślą o naszych producentach żywności, którym należy się szacunek i podziękowanie za ich wysiłek. Od wieków rolnik chronił, bronił i żywił świat. Pewne świętości są niezmienne, nawet w tak dziwnie wyreżyserowanych czasach.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook