25 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Jeszcze w tym roku remont drogi z Tucholi do Gostycyna, także w Pruszczu

1 min read

SONY DSC

Tematem ostatniej sesji Rady Gminy Gostycyn było przyjęcie  informacji o  wykonanych i planowanych inwestycjach drogowych na terenie Gminy Gostycyn.

Jednym z zaproszonych gości był pan Janusz Dąbka Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Tucholi, który  omówił sprawy związane z bieżącym utrzymaniem dróg wojewódzkich na terenie gminy Gostycyn.

 

Następnie poinformował, że otrzymał przyrzeczenie, że są pieniądze na remont drogi wojewódzkiej nr 237 w granicach pasa drogowego. Do końca czerwca Rejon Dróg Wojewódzkich musi przygotować projekt przebudowy drogi od Tucholi do Gostycyna. Nadmienił, że dzięki staraniom pana Wójta najprawdopodobniej będzie położona nawierzchnia w miejscowości Pruszcz i we współpracy z gminą zostanie położony nowy odcinek chodnika oraz przebudowany istniejący chodnik po lewej stronie. Ponadto wspomniał, że dla poprawy bezpieczeństwa złożył wniosek, aby na odcinku Tuchola – Gostycyn były zrobione zatoki autobusowe, jednak będzie to zależało od tego, czy zmieszczą się w granicach pasa drogowego.

 

Na zakończenie wyraził nadzieję, że w przyszłym roku ma być kontynuowana przebudowa drogi nr 237 od Kamienicy do Mąkowarska.


gostycyn.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook