26 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Znana pisarka, Joanna Jax spotka się z czytelnikami w… Gostycynie!

2 min read

Joanna Jax to wyjątkowe odkrycie, miłośnicy dobrych książek wiedzą o kogo chodzi.

Joanna Jax jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w wolnych chwilach pasjonuje się malowaniem  na szkle, uwielbia czytać biografie oraz pisać, do tej pory publikowała krótkie opowiadania, ale to już przeszłość. „Dziedzictwo von Becków” zmieniło wszystko. Sprawnie napisana historia o przeznaczeniu w życiu człowieka, przypadła do gustu  szerokim rzeszom czytelników.

Jak twierdzi w jednym z wywiadów, jest kobietą o wielu twarzach, uwielbia biografie, thrillery, książki obyczajowe z tłem historycznym, podróżnicze, jednak najbardziej lubi taką literaturę, do której zawsze z przyjemnością powraca.

„Zemsta i przebaczenie” to interesujący model wojennego romansu. Wyrazisty świat, od którego może się zakręcić w głowie. Mamy tu fascynujących, pełnokrwistych bohaterów, pomiędzy którymi aż buzują emocje. Ten świat to miłość, pieniądze, zemsta i seks. Swoją wielotomową powieść pisarka osadziła w kilku krajach, pokazując losy dwóch spokrewnionych z sobą mężczyzn i ich potomków na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Julian Chełmicki i Emil Lewin są przyrodnimi braćmi, ale oprócz wspólnego ojca dzieli ich wszystko – pozycja społeczna, stopień zamożności, wyznawane wartości. Dzień, w którym dwaj młodzi chłopcy dowiadują się o swoim istnieniu, diametralnie zmienia ich życie, kładzie się cieniem na ich losie i wpływa na przyszłe pokolenia. Cykl spotkał się z wielkim uznaniem.

W „Długiej drodze do domu” pisarka przedstawia burzliwe losy Antoniny Tańskiej, ukazane na tle ważnych wydarzeń w dziejach świata. Córka emigrantów z Polski zakochuje się w narzeczonym siostry i zachodzi z nim w ciążę. Wybucha wielki skandal i młodzi muszą opuścić rodzinne strony. Osiedlają się na Kubie, a skoro tam, musi pojawić się wątek rewolucyjny…

 

Pani Joanna Jax spotka się z czytelnikami w Gostycynie już 26 kwietnia o 17:00, spotkanie zaplanowano w lokalnej bibliotece. Serdecznie zapraszamy!


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook