11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Jubileuszowy XXV Konwent Wójtów

2 min read

Współpraca rządowo-samorządowa przebiegała znakomicie, szczególnie jeśli mówimy o współpracy w obszarze budowy dróg.– mówił dziś wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podczas jubileuszowego XXV Konwentu Wójtów w Bytoniu, gdzie wręczył promese MSWiA o wartości 800 tysięcy złotych na remont drogi gminnej Morzyce – Pścinno.

Podczas konwentu wójtów zostały poruszone takie tematy jak np. informacje o naborze wniosków w ramach programu gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej w latach 2016-2019. Głos w tej sprawie zabrał Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy Pan Zygmunt Borkowski.

Nabór wniosków został zakończony i w ramach jednostek samorządowych gminnych wpłynęły 74  wnioski suma ich dofinansowania wynosi 75 mln złotych. W ramach zadań powiatowych wpłynęło 19 wniosków na kwotę 43 mln złotych. Współpraca z jednostkami poszczególnych samorządów terytorialnych układała się doskonale. Mam nadzieję, że teraz będzie ona się układać równie dobrze.– mówił dyrektor WiR.

Zastępca dyrektor WiR Iwona Gilewicz przedstawiła proces wypłat odszkodowań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na terenie kujawsko-pomorskiego.

Rolnicy, którzy złożyli już swoje wnioski, a jest ich znaczna większość, oczekują na wydanie decyzji ARiMR. Agencja wydała już ponad dwa tysiące decyzji, przyznając rolnikom płatność na podstawie dotychczasowych protokołów.– podsumowała Gilewicz.

Był to ostatni konwent wójtów w tej kadencji samorządowej.


bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook