21 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dzisiaj po mszach świętych w Kęsowie i Jeleńczu odbędzie się zbiórka do puszek na operację dla chorej Magdaleny Adamczyk

3 min read

I ponownie wielkie serce okazuje gmina Kęsowo. Dzisiaj ( w niedzielę 06-11.)  po mszach świętych w Kęsowie i Jeleńczu odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek na operację dla chorej Magdaleny Adamczyk, informuje w swoim profilu Facebooka wójt gminy Kęsowo Radosław Januszewski.

Magdalena Adamczyk,  pracowała w Urzędzie Gminy w Kęsowie na stanowisku skarbnika gminnego. 10 lat temu Znalezione obrazy dla zapytania Radosław Januszewski tokisMagda była zdrową uśmiechniętą osobą, dzisiaj jest przykuta chorobą do łóżka i bardzo potrzebuje naszej pomocy.

Nasi Czytelnicy doskonale wiedzą o tym i od wielu dni śledzą nasze informacje.

Przypomnijmy jednak wszystkim nowym gościom TOKiS-a, którzy wraz z nami spędzają obecny weekend. Przybyło Was dzisiaj prawie 20 000, tym samym minęliśmy magiczną liczbę 8 000 000  wejść! Dziękujemy.

***

Magda ma 39 lat nowotwór złośliwy mózgu, którego z wielką determinacją chce się pozbyć i zacząć swoje życie „od nowa”. Walczy uparcie i zawzięcie – CHCE ŻYĆ.
Do września 2013 r. była pełną życia, energiczną, uśmiechniętą osobą, partnerką, pracownikiem, a w szczególności kochającą mamą dwóch wspaniałych córek, które jej potrzebują – Oliwii (lat 11) i Tatiany (lat 17).
Priorytetem w życiu Magdy były i nadal są jej córki, którym oddawała się bez reszty. Czas spędzony z nimi jest dla niej najważniejszy. Poza tym Magda uwielbiała filmy akcji, dobrą muzykę, wyjazdy nad morze oraz spotkania ze swoimi przyjaciółmi, rodziną, którzy zawsze ją wspierali i zawsze przy niej byli, również są z nią teraz w obliczu strachu i walki o życie.

scan0002Magda z córkami: Oliwią i Tatianą

W 2013 roku Magda zaczęła się źle czuć. Częste, nawracające, potworne bóle głowy, którym towarzyszył brak koncentracji, złe samopoczucie, apatia oraz częste mdłości zmusiły Magdę do wizyty u lekarza. Diagnoza: stres związany z pracą, przemęczenie… Zalecenia: odpocząć. Mimo to bóle nie ustępowały, w końcu Magda postanowiła udać się na prywatną wizytę do neurologa, który skierował ją na tomograf głowy i tu zapadł diagnoza guz mózgu
Rozpoczął się natychmiastowy maraton o zdrowie naszej Bohaterki.

– Pierwsza operacja- listopad 2013 roku-po biopsji stwierdzono że to GLEJAK
– Druga operacja- luty 2014 roku- kolejna próba usunięcia guza która się powiodła
– Kilkutygodniowy pobyt w Centrum Onkologii w Bydgoszczy w celu codziennej radioterapii i chemioterapii.
– Maj 2016 roku– nawrót choroby tym razem guz nieoperacyjny
– Czerwiec 2016 roku- choroba tak szybko postępuje że przestaje chodzić i mówić
-Kolejna chemioterapia i modlitwa o cud….

zdjecie0130

Magda potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Jeden turnus to wydatek rzędu 5000 złotych

Z samodzielnej, tętniącej życiem i energią kobiety stała się osobą całkowicie uzależnioną od innych, potrzebującej pomocy w najprostszych czynnościach życiowych, takich jak jedzenie, ubranie się, itp.
Mimo wszystkich przeciwności Magda walczy, jest silna, nie poddaje się. Choroba odebrała jej możliwość mówienia, chodzenia i pisania, ale w październiku 2016 roku po wielu tygodniach „milczenia”, zaczęła pisać!!! Jest nadzieja, jest komunikacja i niesamowita, niewyobrażalna radość jej najbliższych.

Magda jest na dobrej drodze do zwycięstwa z tym trudnym przeciwnikiem. Niestety walka jest bardzo trudna i kosztowna.

Finansowo pomaga rodzina, przyjaciele i znajomi, ale to wciąż za mało. Magda potrzebuje kosztownych leków, specjalistycznego jedzenia oraz rehabilitacji, co znacznie przewyższa możliwości finansowe Magdy i jej najbliższych.

Pomóżmy Magdzie wygrać walkę o najwyższą nagrodę – ŻYCIE, wpłacając fundusze na jej leczenie.
Dzięki Wam i jej woli walki o życie może się udać. Magda WYGRA, BĘDZIE ŻYĆ, normalnie żyć jak kiedyś.
POMÓŻMY MAGDZIE WYGRAĆ TĄ NIERÓWNĄ WALKĘ Z ZŁOŚLIWYM NOWOTWOREM MÓZGU. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ, RAZEM DAMY RADĘ. RAZEM WYGRAMY.
W imieniu Magdy i jej rodziny serdecznie dziękujemy za każdy gest, każdą złotówkę, słowo, wsparcie i modlitwę.

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko

77-400 Złotów, Stawnica 33A                                                                                                                                         nr:89-8944-0003-0000-2088-2000-0010

z dopiskiem:101/A.   MAGDALENA ADAMCZYK – DAROWIZNA

___________________________________________________                                                                                                                                                                                                                               Fundacja Pomocy Niepełnosprawnym Słoneczko   

77_400 Złotów, Stawnica 33A                                                                                                                                               nr:21-8944-0003-00002088-2000-0070

z dopiskiem:101/A.  MAGDALENA ADAMCZYK-ZBIÓRKA PUBLICZNA

_____________________

(red.)

Fot. nadesłane.

Fot. Tapety na Pulpit

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook