23 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Już wkrótce czeka nas amerykański, drogowy paraliż?

3 min read

Hiobowe wieści ze świata dochodzą nawet na wypracowaną przez rozleniwione po kolejnych wyborach władze samorządowe prowincję, a ta z pewnością będzie już wkrótce zaskoczona tym, co będzie się działo na polsko-tucholskich drogach. Czy będzie drogowy armagedon? Najbliższy czas pokaże bo…

…armia Stanów Zjednoczonych rozpoczęła kolejną rotację personelu i sprzętu stacjonującego na północnym wschodzie Polski w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO. W ciągu najbliższych dni przez Niemcy przejedzie kilkaset amerykańskich pojazdów wojskowych.

“Stacjonowanie gotowych do akcji jednostek USA w Europie w ramach operacji “Atlantic Resolve” jest dowodem na silne i nieprzerwane zaangażowanie Stanów Zjednoczonych na rzecz NATO i Europy” – cytuje agencja DPA komunikat wydany w środę przez dowództwo wojsk USA w Europie w Wiesbaden.

Ledwośmy się uwolnili od wojskowych wpływów przyjaciół ze Wchodu, a już to raz zwiewają, innym razem powracają do nas, nasi przyjaciele zza Wielkiej Wody, których zaprosiliśmy do obrony granic przed siłami zła i ciemności, pewnie również w ramach wyrównania rachunków w ramach ustawy Act 447 Just. Amerykańcy żołnierze ciągle są zaszokowani polską infrastruktura drogową i przyjaznymi gestami tubylców, a pomimo tego, nie mogą w sobie wyrobić nawyków lokalnych kierowców i ciągle się albo rozbijają, albo kleszczą pod lokalnymi mostami, ku uciesze publiczności w lakierkach i gumofilcach. Jak wiadomo gość w dom, Bóg w dom i sojusznikom pomóc trzeba, ale kto pomoże nam, stojącym w korkach?

A tutaj żartów nie ma, bo zdaje się Prezydentowi Trumpowi przeszła złość i przestał się dąsać na Niemców, polski wasal i tak będzie przeszczęśliwy z tego że dostał paciorki, lusterka i obietnicę fortu Trump, ale może zmienić zdanie i do reszty zwariować. Lepiej już dostać w plecy z pancerfausta i już za chwilę z portu w belgijskiej Antwerpii wyruszą  konwoje złożone z 20 pojazdów. Trasa prowadzi przez niemieckie autostrady w Nadrenii Północnej-Westfalii, Dolnej Saksonii, Saksonię-Anhalt, Brandenburgię i Saksonię. Pojazdy gąsienicowe będą transportowane też koleją. Choć konwoje będą poruszać się głównie w nocy, to może dojść do utrudnień w ruchu. Cała operacja ma być zakończona do połowy lutego.

20 pojazdów w konwoju! Trudno sobie wyobrazić tak wielgachną operację wojskową bez wpadek, jakież to będzie przedsięwzięcie logistyczne! Pewnie minister Błaszczak  dozna szoku wraz z całym gabinetem.

Czapki z głów, telewizje rządowa ( bo z pewnością nie publiczna) i komercyjne, również te spod ciemnej gwiazdy, pewnie przeżyją chwilę antenowego uniesienia i złości, a zły czekista Putin zamiast ze strachu, narobi w portki ze śmiechu. Można jednak mieć obawy, że zanim te 20 pojazdów w konwoju wróci i chwilę później zwieje , nieźle namiesza na przemian wracając i opuszczając granice RP, może warto już teraz wykupić dodatkowe ubezpieczenie od zderzeń, eksplozji, i innych wypadków losowych? Wszak ci żołnierze do Szkoły Liderów z pewnością nie chodzili, a i z manierami u nich krucho.

Sojusznikom życzymy wiele szczęścia w ewentualnym pokonaniu DW 240, zanim obecnie pracująca tam grupa drogowych dywersantów do reszty zdemoluje to, co nieuniknione. Kiedy będzieta w Tucholi, nie krępujta się, jedźta bez miasto i tak wszystko się sypie, łącznie z rozświetlonymi aniołami!

My w ramach idei, chętnie pokryjemy koszta wszelkich napraw z podatków, to pewne!

Czuwaj!

Pozdrawiamy pana , który kilka dni temu na wysokości ZAZ-u w Tucholi, stracił dwie nowe opony w swoim aucie.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook