24 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Już wkrótce tucholskiej starówce przybędzie nowy element wystroju?

2 min read

Miejscowi urzędnicy i samorządowcy żyją zbliżającymi się uroczystościami setnej rocznicy powrotu Tucholi do Polski. W związku z tym ukonstytuował się specjalny komitet, który odbywa spotkania organizacyjne po to, aby uczcić przeszłość.

Przygotowania są w toku, a my, jak zawsze, zastanawiamy się nad tym, czy mieszkańcy znajdą chwilę, aby zatrzymać się przez chwilę w codziennym biegu do chleba.

W czwartek (7.02) odbyło się spotkanie członków „Komitetu Organizacyjnego dla uczczenia setnej rocznicy powrotu Tucholi do Polski” – czytamy w portalu miejskim.

Omówiono kilka propozycji uświetnienia tych obchodów. Wiadomo, że główne uroczystości odbędą się 29 stycznia 2020 roku. Na ten dzień planowane jest m.in. poświęcenie nowego sztandaru gminy Tuchola, przemarsz ulicami miasta, manifestacja patriotyczna i piknik rodzinny.

Świętowanie 100-lecia powrotu Tucholi do Polski odbywać się będzie także w ciągu roku. W czerwcu zostanie zorganizowany festyn dla dzieci i młodzieży. Z kolei na rynku pojawi się nowy element małej architektury. Będzie to ławeczka z postacią senatora Leona Janty-Połczyńskiego.

Niestety informacja nie precyzuje,  kto będzie finansował lub współfinansował przedsięwzięcie. Zakładamy, że nie będzie to żaden z polityków każdej opcji, bo gdyby okazało się, że jest inaczej, mielibyśmy do czynienia z tanim chwytem przedwyborczym, opartym o… deklaracje i wykorzystanie historii do swoich celów.

Szczegółowy harmonogram uroczystości i imprez zaplanowanych na 2020 r. zostanie opublikowany we wrześniu br.


(red.)

Na pdst. tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook