27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

KABARET „SANATORIUM” rozśmieszył nas do łez!

2 min read

SONY DSC

Przeglądając materiały do kolejnych publikacji, naszej redakcji zwykle nie jest do śmiechu, tym jednak razem z największą przyjemnością przygotowaliśmy tę relację!

W naszym miasteczku mamy prawdziwą, rozrywkową perełkę – Kabaret „Sanatorium”, który tworzą słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego przy Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Przyznajmy od razu, że ów trzeci wiek, to kwestia umowna, bo to, co zobaczymy na scenie, zdaje się przeczyć wszelkim stereotypom. I to właśnie jest najwspanialsze!

Kabaret wystąpił przed tucholską publicznością 26 stycznia wieczorem, obejrzeliśmy już szósty premierowy występ – „Na piątkę”, który podzielono na dwie części – w pierwszej obejrzeliśmy nowe scenki autorstwa Panów: Marcina Drewka, Macieja Kordy oraz Pani Krystyny Felskiej, którą usłyszeliśmy również w popisach wokalnych, w drugiej, streszczono w pigułce pięciolecie kabaretowe, które podsumowała w żartobliwej formie Pani Arleta Nowak, żonglując tekstami Panów:Wojciecha Ziółkowskiego i Marcina Drewka. O muzyczną oprawę i efekty dźwiękowe wspaniale zadbał Pan Tomasz Kotowski, jednocześnie autor muzyki do piosenek kabaretu.

Było wesoło do tego stopnia, że nasz kamerzysta (co jest ewenementem) w pewnym momencie kompletnie stracił kontrolę nad sprzętem w chwili, kiedy padła „włoska” nazwa mediów lokalnych. Gorąco zapraszamy publiczność do kolejnych spotkań z „Sanatorium”, które w szranki śmiało stawać może, nawet z zawodowymi grupami kabareciarzy.

Wielkie brawa, premiera była rzeczywiście „Na piątkę”, a nas bolą brzuchy… ze śmiechu!

_____________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook