4 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

KABARET „SANATORIUM” i… „Ach te bajki…”

2 min read

SONY DSC

O tym kabarecie można mówić i pisać tylko dobrze, albo bardzo dobrze. Prawdopodobnie, gdyby aktorzy mieliby zagrać na scenie kłosy zboża, zrobiliby to w taki sposób, że publiczność turlałaby się ze śmiechu. Kabaret pojawi się na scenie ponownie i to już wkrótce, bo 8 marca.

Już niedługo, bo 8 marca, nadarzy się kolejna okazja do spotkania z artystami UTW z Kabaretu „Sanatorium” działającego przy Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi.

Kabaret w sztuce „Na piątkę…”

Tym razem reżyser i artyści w programie pt. „Ach te bajki…” przeniosą nas w zaczarowany świat bajek uświadamiając nam jednocześnie, że tak w zasadzie nie jest on zbyt odległy od naszej codziennej rzeczywistości jakby nam się wydawało. Każda z trzech niezależnych opowieści zakończona swego rodzaju pointą pokaże nam również, że cechy ludzkiej natury na przestrzeni wieków tak naprawdę niewiele się zmieniły a nasze skłonności i słabości niekiedy dominują nad racjonalnym postępowaniem w życiu codziennym. Wszystko to przedstawione zostanie oczywiście w formie żartobliwych bajek, w których nie zabraknie postaci diabłów, pięknych białogłów ani czarodziejów a nawet. mówiąc językiem naszych czasów, PLAYBOYÓW z czasów średniowiecznych.

Pewnym zaskoczeniem z pewnością może być finał spektaklu, gdzie artyści w formie muzycznego przekazu uświadomią nam i wyartykułują najbardziej skryte obszary kobiecej osobowości. Będzie to również swego rodzaju prezent dla naszych wszystkich Pań, które przecież w tym dniu obchodzą swoje święto.

W spektaklu wezmą udział znani i lubiani z poprzednich programów aktorzy Kabaretu „Sanatorium” a mianowicie: Krysia Felska, Arleta Nowak, Grażyna Gabrych, Mirka Kęsik, Teresa Chabowska, Wiktor Metkowski, Edmund Gabrych, Zdzisław Wesołowski, Remigiusz Gwizdała. Całość wyreżyserował Maciej Korda, oprawa muzyczna Jarosław Iwicki a stroną techniczną zaopiekuje się Tomasz Kotowski.

Jak Państwo widzicie, warto wybrać się w piątek 8 marca na godz.17.00 do Tucholskiego Ośrodka Kultury. Szykuje się bowiem wyśmienita zabawa w towarzystwie artystów z Kabaretu „Sanatorium” – Zapraszamy !!!

Wstęp bezpłatny.

Zaglądamy do naszego archiwum…


(red.)

Mat nadesłane.

Pozdrawienia

w imieniu członków kabaretu „Sanatorium”

Remigiusz Gwizdała

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook