13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Katarzyna Pakosińska odpoczywać będzie w Borach Tucholskich

2 min read

Katarzyna PakosińskaZ pochodzenia jest krymską Tatarką. Była harcerką. Ukończyła liceum plastyczne, kierunek projektowanie i wystawiennictwo. Studiowała polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie poznała pozostałych członków Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Kabaret powstał w 1996 i w tym samym roku zdobył Grand Prix na XII Przeglądzie Kabaretów Paka 96 w Krakowie. Wielokrotnie występowała z kabaretem w telewizji m.in. w programie pt. Tygodnik Moralnego Niepokoju. Jest autorką serialu dokumentalnego Tańcząca z Gruzją.

31 grudnia 2009 wystąpiła w Łodzi na zabawie sylwestrowej razem z kabaretem, gdzie zaśpiewała m.in. piosenkę z ułożonym przez nią tekstem do utworu Can’t Get You Out Of My Head Kalie Minogue. 25 stycznia 2010 razem z Robertem Gonerą prowadziła galę Telekamery Tele Tygodnia 2010.

27 marca 2010 poprowadziła z Marcinem Dańcem program Hit dekady (lata 50) emitowany w TVP2. Od 23 lutego 2011 nie występuje razem z Kabaretem Moralnego Niepokoju.

Od września 2011 roku do 30 października 2011 brała udział w show Taniec z gwiazdami. Jej partnerem tanecznym był Stefano Terrazzino. Zajęli 6 miejsce. Jest autorką książki pt. Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzińska, której premiera przypada na 7 listopada 2012.

Od 30 marca 2013 prowadzi program „Ale mądrale!”, emitowany w TVP1.

 

Pani Kasia już podjęła decyzję o tym, że najbliższy urlop spędzi w trzech miejscach. Jednym z nich będą Bory Tucholskie, które w kręgach artystycznych stają coraz modniejsze. I słusznie, takich atrakcji jak tutaj nie sposób spotkać gdziekolwiek indziej. Pani Kasiu, dobry wybór, gratulujemy i… zapraszamy!

 

(red.)

Informacje źródłowe dotyczące artystycznej kariery p. Kasi – Wikipedia.

Fot główna – polki.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook