29 października 2020

Katastrofa w tym miejscu, jest tylko kwestią czasu… AKTUALIZACJA ( materiał od naszego korespondenta)

2 min read

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta w Tucholi głos zabrała radna Barbara Grontkowska, pochyliliśmy się nad tą sprawą…

Zarząd Dróg Wojewódzkich zgodził się na organizację ruchu drogowego polegającą na oznakowaniu grodziska w Raciążu w taki sposób, iż pogorszył widoczność dla pojazdów mechanicznych (szczególnie ciągników rolniczych) wyjeżdżających z Piastoszyna i z kierunku Raciąża. W ostatnich kilku latach na tym skrzyżowaniu doszło do prawie 30 wypadków. Zarząd Dróg Wojewódzkich poprzez swoje działania może przyczynić się do kolejnych zdarzeń drogowych z udziałem kierowców – taką informację przekazał do redakcji  TOKiS-a Nasz korespondent. Dziękujemy.

Radna Barbara Grontkowska

Dokładnie w tym samym tonie informuje radnych i burmistrza radna Barbara Grontkowska, która w wyjątkowo obrazowy sposób przekazuje swoje spostrzeżenia z obserwacji tego iście piekielnego fragmentu drogi. Pojechaliśmy tam kilka tygodni temu, nasz pojazd zatrzymaliśmy w pobliżu i obserwowaliśmy ruch pojazdów. Nasze spostrzeżenia można określić jednym słowem – HORROR!!! Wyprzedzanie „na trzeciego”, zawrotna prędkość, to tylko wybrane wykroczenia – tragedia wisi nad tym miejscem jak miecz Damoklesa.

To cud, że jeszcze nikt ostatnio w tym miejscu nie zginął, ale to wyłącznie kwestia czasu. Potrzeba natychmiastowej, zdecydowanej reakcji, aby dokonać diametralnych zmian. Tak naprawdę do momentu poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu, powinien się znajdować i działać patrol drogowy pracujący dniem i nocą.

Obejrzyjmy fotografie nadesłane przez naszego korespondenta.

Publikujemy kolejną galerię zdjęć z tego niebezpiecznego miejsca, które znajduje się w skandalicznym stanie! 2014-06-23.

Od strony Raciąża, widok na trasę Tuchola – Chojnice w oddali Piastoszyn.

Zrujnowany przepust pod jezdnią, realne niebezpieczeństwo dla skręcających pojazdów, zwłaszcza podczas deszczu lub w nocy.

Zbliżenie.

Oddalenie, w tle uszkodzona bariera energochłonna.

Zbliżenie.

Widok z przystanku autobusowego.

__________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook