28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

KĘSOWO: ,, Dzień z życia bibliotekarza”

1 min read

02.03 odbyły się zajęcia z uczniami klasy II ZS w Kęsowie. Zajęcia o nazwie ,, Dzień z życia bibliotekarza”.

Uczniowie zostali powitani w bibliotece, wyrecytowali Przysięgę, w której obiecywali, że systematycznie będą odwiedzać bibliotekę oraz wypożyczać i dbać o książki- następnie podpisali się pod przysięgą i odbili swój kciuk na kartce.

Opowiedziano im kilka ciekawostek na temat biblioteki publicznej w Kęsowie np. ile książek przypada na jednego czytelnika, ile GBP ma czytelników i książek w swoich 4 filiach, a także jak wygląda droga od kupienia książki do położenia jej na półce bibliotecznej.

Następnie uczniowie udali się do centrum komputerowego gdzie zostali podzieleni na 5 zespołów biorących udział w zmaganiach dotyczących bajek i ich autorów.

Musieli wypisać skojarzenia z biblioteką, dopasować wyrazy, aby utworzyły tytuł lektury, ułożyć 6 książek alfabetycznie według nazwisk autorów, odnaleźć autorów bajek i wierszy pochowanych w zdaniach, odgadnąć który przedmiot jest z danej bajki np, pantofelek, jabłko, lampa, koszyk itp. Na koniec każdy z uczestników otrzymał pamiątkową zakładkę do książek oraz kartę katalogową, którą będą mogli opisać w domu.

______________________

Facebook: Gminna Biblioteka Publiczna Kęsowo

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook