25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kęsowo: „Moja droga do przedszkola” – kęsowscy strażnicy edukują dzieci

2 min read

pkesowo 4

Straż Gminną z Kęsowa większość osób kojarzy wyłącznie z radarami, które bezlitośnie i nadzwyczaj skutecznie eliminują piratom drogowym nadwyżki finansowe, którymi chętnie się dzielą, przekraczając w terenie zabudowanym prędkość dżwięku. Jednak to zaledwie ułamek tego, czym strażnicy tak naprawdę zajmują się na co dzień, a czym zwyczajnie się nie chwalą.

Skromność? Może po części, mundurowi „inaczej”, nie mają czasu zastanawiać się nad podobnymi dylematami, pracy mają aż nadto i to w każdym zadanym zakresie. Prewencja, to bez wątpienia najbardziej widoczny element pracy strażnika, jeżeli jednak odnosi się ona do dzieci, sprawa przyjmuje wyjątkowo, bardzo pozytywne rozmiary.

29 października 2013 r. funkcjonariuszki Straży Gminnej w Kęsowie odwiedziły przedszkole w miejscowości Kęsowo. Spotkanie z dziećmi odbyło się w ramach ogólnokrajowego programu „Moja droga do przedszkola” – któremu patronują Komenda Główna Policji, Komenda Główna Straży Pożarnej i Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych.

Zajęcia zostały przeprowadzone z wykorzystaniem scenariusza i materiałów opracowanych przez specjalistów. Przedszkolaki poprzez zabawy wymagające aktywnego uczestnictwa zostały wprowadzenie w tematykę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Tak brzmi sucha notatka, którą odnajdujemy na stronach internetowych strażników gminnych z Kęsowa. Mieliśmy okazję brać udział w podobnym spotkaniu, a nawet zarejestrować je, powstał wielce interesujący film. Przygotowanie pogadanki dla dzieci przedszkolnych to wyzwanie z którym bez większych problemów radzą sobie urocze strażniczki. Ich wiedza, zaangażowanie i zręczne przekazywanie jasnym językiem informacji, dotyczących ruchu drogowego dzieciom to sztuka lub dar. Dzieci z natury są szczere, przepięknie przyswajają wiedzę, by chwilę później zastosować ją w praktyce.

Gratulujemy i tak trzymać!

 

(red.)

Fot. sg.kesowo

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook