26 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kęsowo: Pikniku Historycznego w Kęsowie w tym roku nie będzie? Informacja od pana Wójta Gminy Kęsowo

2 min read

Otrzymaliśmy informację od pana Wójta pięknej gminy Kęsowo – Radosława Januszewskiego, który świetnie wyjaśnia wszelkie kwestie związane ze zmianami, które w głównej mierze dotyczą słynnej inscenizacji, a która od wielu lat odbywa się w pobliżu Kęsowa. Poznajmy tę wypowiedź.

Oczywiście kolejny Piknik Historyczny Gminy Kęsowo odbędzie się w tym roku 6 czerwca. Rzeczywiście inscenizacji historycznej,

jak zdążył to opublikować TOKIS nie będzie, a część historyczna, militarna  i rozrywkowa będzie połączona w jedną całość i odbywać się będzie tego dnia na terenie parku i amfiteatru w Kęsowie. Trochę zmienia się formuła, ale kontynuujemy w okrojonym stopniu imprezę kojarzoną z naszą gminą.

Inscenizacja historyczna w Kęsowie jak i inne tego typu imprezy ze względu na duże koszty związane nie tylko z inscenizacją przeprowadzaną przez HiP, zawsze była finansowana głównie ze środków zewnętrznych (w tym unijnych), a ich brak w 2015 roku uniemożliwia zrealizowanie w tak szerokim stopniu tego zadania.

Stowarzyszenie HiP z pomocą pracowników Urzędu Gminy w Kęsowie napisało również w tym roku wniosek o wsparcie inscenizacji historycznej do Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego, jednak ta inicjatywa nie zyskała uznania tego gremium. Myślę, że impreza organizowana przez nasz samorząd 6 czerwca zyska jak co roku uznanie mieszkańców Gminy Kęsowo.

 

A tak na marginesie chciałbym raz na zawsze wyjaśnić jeszcze jedną kwestię odnośnie fotoradarów używanych przez straż gminną na terenie naszej gminy.

Art 20 d ustawy O drogach publicznych z 21 marca 1985 roku  stanowi na co można przeznaczać dochody z grzywien za naruszenie przepisów ruchu drogowego: 

Art. 20d. 1. 25) Dochody uzyskane z grzywien nałożonych za naruszenia przepisów ruchu drogowego ujawnione za pomocą urządzeń rejestrujących, jednostki samorządu terytorialnego przeznaczają w całości na finansowanie:

1)   zadań inwestycyjnych, modernizacyjnych lub remontowych związanych z siecią drogową;

2)   utrzymania i funkcjonowania infrastruktury oraz urządzeń drogowych, w tym na budowę, przebudowę, remont, utrzymanie i ochronę dróg oraz drogowych obiektów inżynierskich;

3)   poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym popularyzację przepisów ruchu drogowego, działalność edukacyjną oraz współpracę w tym zakresie z właściwymi organizacjami społecznymi i instytucjami pozarządowymi.

W tym roku na przebudowę dróg publicznych na terenie naszej gminy planujemy wydać kwotę ponad 4,5 mln.

Pozdrawiam  życząc miłego wieczoru. Uśmiech

Radosław Januszewski

Nie ma jak to poznać informacje z pierwszej ręki. Wszystko jest już jasne, oczywiste. Panu wójtowi dziękujemy za wyczerpującą, cenną  wypowiedź, a wszystkim mieszkańcom gminy życzymy wesołej zabawy wierząc, że może przyszły rok będzie łaskawszy i świetna impreza powróci!

____________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook