czw. Lut 20th, 2020

Telewizyjno – Filmowa Agencja Promocyjna

KĘSOWO: Wójt stanął w obronie rolników poszkodowanych przez suszę, z jakim skutkiem?

1 min read

W związku z wątpliwościami rolników kierowanych do członków komisji powołanej przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego szacującej suszę Wójt Gminy Kęsowo zwrócił się 10.12.2015 r. do wojewody, celem wyjaśnienia różnic w sposobie szacowania strat w uprawach rolnych w poszczególnych gminach.

Znalezione obrazy dla zapytania wójt kęsowa tokisUpraszczając sytuację, wójt Kęsowa ma poważne wątpliwości, co do rzetelności pracy komisji, szacującej straty rolników, które wynikały z powodu czynników, na które nie mieli wpływu. Jeżeli pojawiają się takie wątpliwości, coś jest na rzeczy. Wójt Gminy Kęsowo otrzymał odpowiedź na swoje wcześniej wystosowane do wojewody pismo.

Oto one…

W1

W2

Konia z rzędem temu, kto zrozumiał ten urzędniczy bełkot. Prócz informacji, które przydadzą się poszkodowanym, jak ślepej kurze ziarno, jest to najbardziej istotne zdanie, kończące oficjalne stanowisko – żądanie dowodów.

Najlepszym chyba dowodem są puste portfele lokalnych rolników w których obronie stanął dzielny wójt. Z pewnością ciąg dalszy tego pojedynku nastąpi już wkrótce.

Pozazdrościć takiego gospodarza.

______________________

(red.)

Fot. przedsiebiorcarolny.pl