13 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kęsowskie wieści – podsumowanie minionego, 2012 roku

3 min read

Miniony rok obfitował w wiele podróży. TOKiS – PRESS odwiedził wszystkie gminy, był to swoisty rekonesans, na który poświęciliśmy wiele godzin. Jesteśmy zafascynowani praktycznie wszystkimi. Ich osiągnięcia dają mnóstwo nadziei, że nasz biedny powiat zmienia się, rzeczywiście powoli, ale jednak na lepsze. Czuć świeży podmuch nowoczesności. Czyja to zasługa? Oczywiście mieszkańców, większość z nich dokonała właściwych wyborów. W efekcie mają świetnych reprezentantów. Pierwszą gminą, którą dobrze poznaliśmy jest Kęsowo. Z zapartym tchem śledziliśmy, jak ta przepiękna wieś, o nie, miejscowość, zmienia się na naszych oczach. Gdyby dokonać jakiegoś porównania z inną gminą, przychodzi mi do głowy tylko Cekcyn. Zwykle bardzo krytycznie odnosimy się do władz, jednak te nam najbliższe, zasłużyły na wysoka notę, zwłasza mając w tle „kocioł”, przy Wiejskiej w Warszawie. Nie oznacza to jednak, że są nieomylni, cóż, błędów nie popełnia ich tylko ten, kto niczego nie robi. To przecież widać gołym okiem, jakiego gospodarza ma gmina, nie trzeba do tego jasnowidza, czy babki zapowiadaczki.

Skoro już jesteśmy w trakcie rozmowy o Kęsowie, warto wspomnieć o tym, o czym zdaje się zapomniały inne media. Dlaczego? Cóż, my to już wiemy, a wkrótce i nasi czytelnicy poznają tę sprawę bliżej. Pozostawmy jednak ten skandal na inną chwilę i powróćmy do meritum sprawy, a ta nosi konkretny tytuł – „Kęsowskie wieści”, bardzo interesująca gazeta, w której zawarto wiedzę o tym, co wydarzyło się w tej gminie w ubiegłym roku.

 

Wielce zajmująca lektura. Ilość problemów, które zostały pokonane w tak trudnych, jak obecne, czasach powoduje tylko jeden gest – czapki z głów! Doprawdy nie wiem jak tego Państwo dokonaliście, ale udało się Wam i to jak! Jeżeli byliśmy w pobliżu, rejestrując niektóre z tych trudnych i niewdzięcznych zadań, to tylko dlatego, że dzięki niezwykłemu uporowi, odnosiliście sukces okupiony potwornym wysiłkiem. Oczywiście, ktoś złośliwy zarzuci gminie, że to dzięki pieniądzom uzyskanym z mandatów. Przepraszam, a jest w tym coś złego? Jesteśmy rzekomo państwem prawa, dlaczego tego nie wykorzystać dla dobra ludzi? Widzę wyłącznie korzyści i sukcesy, a te zwykle mają wielu ojców, a jeszcze więcej… wrogów. Natura ludzka jest pokrętną, to prawda, ale z faktami polemizować nie można.

 

Jak one wyglądają? O tym za chwilę, proponujemy wspólnie wysłuchać wpierw Wójta Kęsowa, by następnie wgłębić się w treści kęsowskiej gazety. [Przyp. Mariusz R.Fryckowski]

 

 

Mija połowa kadencji 2010 -2014 i obfitujący w wiele kluczowych inwestycji 2012 rok. Dlatego też z największą przyjemnością przekazuje w Wasze ręce kolejne podsumowanie tego, co wydarzyło się przez ostatnie 12 miesięcy w naszej gminie.

Przez kilka ostatnich lat wiele ustaw nałożyło na samorządy nowe obowiązki bez przekazania na ich realizację odpowiednich środków finansowych, przez co pogorszyły się warunki, w których przyszło funkcjonować polskim samorządom w tym Gminie Kęsowo. W takiej sytuacji niezwykle cieszy to, iż trzeci rok z rzędu udaje się nam przeznaczyć  na inwestycje  30 % naszych dochodów co tylko w tym roku stanowi kwotę 5,6 mln, a w przeliczeniu na jednego mieszkańca ponad 1 225 zł. Dziękuję tym wszystkim mieszkańcom, kto rzy rozumiejąc ideę samorządności pomagali w realizacji wspólnych celo w, poświęcając swój czas, zapał i energię w kierunku odnowy oblicza tego pięknego region i służbie społeczeństwu. Mam nadzieję, z e przy Waszej pomocy uda nam się zrealizować w następnych latach wszystkie zamierzenia i plany. Musimy z pełnym zaangażowaniem i wysiłkiem sprostać zadaniom zapisanym w budżecie na 2013 rok.

 

Z wyrazami szacunku

Radosław Januszewski

Wójt Gminy Kęsowo  

__________________________________

Zapraszamy do „Kęsowskich wieści”.

 http://www.kesowo.pl/images/News/gazetka_2012.pdf

 

(mrf)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook