Kiełpin wzorem Rudzkiego Mostu, też będzie miał salę sportową!

To informacja pewna, ponieważ taką deklarację złożył dzisiaj Burmistrz Tucholi, podczas gali oficjalnego otwarcia sali sportowej w Rudzkim Moście.

Zapewne chwile grozy odczuwa właśnie jeden z byłych radnych miejskich, który jeszcze nie tak dawno chciał zlikwidować szkołę w Kiełpinie. nic z tego na szczęście nie wyszło, natomiast na dobre wyszedł z rady sam pan radny.

Kiełpin będzie pisał nową kartę historii swojej szkoły, a wszystko za sprawą powtórki budowlanej z Rudzkiego Mostu, bo właśnie w tej wsi powstanie kolejny „sportowy habitat”, wybudowany w ciekawej technologii. W ten sposób zadano kłam plotce, która swego czasu rozniesiona została po gminie, że sala z Rudzkiego Mostu, za czas jakiś zostanie przeniesiona. Nic takiego się nie wydarzy, a ta, która już istnieje, postoi „sto lat i o jeden dzień dłużej” – pan Burmistrz w dalszym ciągu zafascynowany jest retoryką pana Jerzego Owsiaka.

Nie wiemy kiedy, nie znamy miejsca, ale Kiełpin już może się cieszyć, a wraz z nim lokalna szkoła.


(mrf.)

admin

Next Post

Tucholski UMiG traci cierpliwość w sprawie przebudowy DW 240, czyli…, udany debiut Pani Radnej Śledź i reakcja Burmistrza

śr Lut 6 , 2019
Zmiany w składzie miejskiej rady w Tucholi stały się faktem, a podczas składania przysięgi, spore nadzieje mieliśmy z Panią Radną Barbarą Śledź. Po tylu latach praktyki, pewne postawy wyczuwa się instynktownie, a ten nie zawiódł nas i tym razem.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook