2 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kierował pod wpływem narkotyków

1 min read

W sobotę (13.04.2019r.) policjanci tucholskiej „patrolówki” zatrzymali kierowcę, który znajdował się pod wpływem środków odurzających. Funkcjonariusze zatrzymali 20-letniemu mężczyźnie prawo jazdy. Teraz odpowie on przed sądem.

W trakcie patrolu miasta około godz. 22.00  mundurowi zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Kierowca zachowywał się bardzo nerwowo i nienaturalnie, co mogło świadczyć, że był pod wpływem narkotyków. Policjanci przeprowadzili kierującemu test na zawartość środków odurzających w organizmie. Wynik testu okazał się być pozytywny i potwierdził podejrzenia mundurowych. Funkcjonariusze zatrzymali 20-letniemu mieszkańcowi gm. Gostycyn prawo jazdy. Od kierującego została również pobrana krew do badań. Teraz sprawa trafi do sądu.

Aktualne przepisy karne (art. 178a§1 KK) jednoznacznie wskazują, że  kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook