23 października 2020

Kierowca ruszył w pościg za piratem drogowym

1 min read

W niedzielę (16.09.2018r.) na drodze wojewódzkiej nr 237 w miejscowości Łyskowo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem volkswagena i rowerzysty. Według wstępnych ustaleń policjantów, kierujący osobówką nie zachował bezpiecznej odległości podczas wyprzedzania jednośladu. W wyniku czego potrącił rowerzystę i następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło po godz. 16.00. Policjanci skierowani na miejsce wstępnie  ustalili, że kierujący volkswagenem jadąc od strony Tucholi, w kierunku Łyskowa podczas wyprzedzania nie zachował bezpiecznego odstępu od rowerzysty i potrącił go. W wyniku czego kierowca jednośladu wywrócił się na jezdnię, a mężczyzna jadący osobówką próbował uciec z miejsca zdarzenia. W pościg za „amatorem czterech kółek” ruszył świadek, który widział całą sytuację. W miejscowości Gostycyn mężczyzna skutecznie zatrzymał  kierującego volkswagenem i powiadomił policję. Taka postawa obywatelska z pewnością zasługuje wyróżnienie.

Jak się okazało wskazany sprawca zdarzenia nie posiadał uprawnień do kierowania. Rowerzysta został przewieziony do szpitala. Droga w tym miejscu była częściowo zablokowana. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawa zostanie przekazana do sądu.


(red.)
Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook