26 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kierowca zaprotestował. Co wydarzyło się przy Bydgoskiej w Tucholi?

2 min read

Proszę pana, ja miałem taki sam przypadek w ubiegłym roku, wtedy poniosłem koszty, tym razem poprosiłem o pomoc policję.


Tucholskie ulice, piękne, malownicze i ich nawierzchnia, która doprowadza kierowców do szewskiej pasji ( w niczym nie ujmując szewcom). Od kilku dni trwa naprawa nawierzchni ulic w pobliżu przejazdu kolejowego przy Bydgoskiej w Tucholi. Pierwsze niepokojące sygnały odebraliśmy podczas naprawy nawierzchni przy Czarnej Drodze, później wszystko jakby przycichło, aż do piątku 2 czerwca, kiedy o 10:47 na wezwanie, dotarliśmy do miejsca zdarzenia, przy Bydgoskiej.

Przy tej ulicy trwała naprawa dziurawej nawierzchni. Drogowcy, jak zawsze w godzinach największego ruchu postanowili wdrożyć w życie metody naprawy ulic rodem z czasów Gierka. Pomimo nowoczesnego pojazdu, zastosowano starą wypróbowaną metodę polegającą na wylaniu czarnego świństwa zwanego asfaltem i zasypaniu go kilogramami grysu. Drobinki natychmiast zostały rozniesione po całej drodze, stając się pułapką dla każdego użytkownika. Smoła i grys pięknie oblepiły opony pojazdów (również naszego), co było później, można sobie wyobrazić. Niestety, ślepy los wybrał ofiarę zabiegów drogowców – kierowcę białego busa. Po bezpośrednim trafieniu kamieniem w szybę, ta ostatnia nie wytrzymała, została uszkodzona.

Kierowca miał już podobne zdarzenie, ale tym razem postanowił zareagować. Na miejsce przybyli policjanci…

Uszkodzone zderzaki, pęknięte szyby, oblepione koła, podwozia, zabrudzony trwale lakier, to tylko wybrane szkody, które ponoszą kierowcy w wyniku działań drogowców, którzy za nic mają użytkowników ulic. Przestańmy ignorować rzeczywistość,  czas dochodzić swoich praw, nie bójmy się, to nasze konstytucje prawo.

Uszkodzono ci mienie? Masz prawo do odszkodowania! Masz wątpliwości co zrobić? Wezwij POLICJĘ!

Miejsca, gdzie rozsypany jest grys:

  • Świecka do ronda prawa strona,
  • Bydgoska,
  • Przejazd kolejowy, dziwne, że dróżnicy jeszcze nie wymietli grysu z szyn,
  • Czarna Droga


(red.)

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook