20 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kierowcy na cenzurowanym…

1 min read

Ciemne chmury zbierają się nad kierowcami, będą kolejne zmiany w Kodeksie Drogowym, kto ich nie będzie przestrzegał, poniesie surowe konsekwencje. Co się dzieje? Czyżby skutki 500+?

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w akcji edukacyjnej #DobryKierowca na Stadionie PGE Narodowy. Kierowcy rajdowi, policjanci i strażacy, a także ratownicy medyczni przypominali uczestnikom wydarzenia o zasadach bezpieczeństwa drogowego oraz pomocy poszkodowanym.

Premier przypomniał o wprowadzonym już obowiązku jazdy „na suwak” i „korytarzu życia”. Omówił także nowe propozycje, m.in. pierwszeństwo pieszego przed wejściem na pasy, ograniczenie prędkości do 50 km/h w terenie zabudowanym przez całą dobę oraz możliwość utraty prawa jazdy przy przekroczeniu prędkości o 50 km/h.

Zapowiedział również powołanie funduszu, który będzie pozwalał dodatkowo zainwestować w infrastrukturę bezpieczeństwa drogowego, taką jak przejścia dla pieszych, ronda i spowalniacze ruchu. Do tej pory dzięki działaniom rządu wybudowano wiele kilometrów dróg ekspresowych i autostrad, a kolejne są w trakcie budowy. W 2019 r. do użytkowania zostało oddanych ponad 300 km dróg krajowych.


(red.)

premier.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook