24 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kierowcy, uważajcie! Raport z dróg powiatu.

2 min read

Ostatnie dwanaście godzin pracy za nami, sprawdziliśmy sporą część dróg w naszym powiecie i jest źle, lub bardzo źle.

Jeden z naszych pojazdów przebył długą drogę, a to, co zaobserwowała kamera, woła o pomstę do nieba. Drogi naszego powiatu są słabo odśnieżone, lub wcale. W połączeniu ze zniszczonymi poboczami, dwa mijające się pojazdy, to spore ryzyko, w każdej chwili jeden z nich może spaść z korony drogi, co w efekcie spowoduje nieobliczalne skutki z obróceniem auta wokół własnej osi włącznie. Co to oznacza, dla samochodów jadących „gęsiego” ? Łatwo przewidzieć. Ciężko się jedzie na trasie Cekcyn – Gacno, ale to już tradycja, to droga zapomniana przez Boga i wójta i to jest przykre, tam będą zdarzenia drogowe, nie ma na to rady. Równie ciężko jest pomiędzy Cekcynkiem, a Tucholą, jest piekielnie ślisko, niebezpieczeństwo potęgują przechodzące przez drogę zwierzęta leśne. Na tej trasie zalecamy…NOGA Z GAZU, bo będzie tragedia.

Główne trasy są przejezdne, ale ubity śnieg właśnie zamienia się w wodę, niestety zamarzającą przy samej nawierzchni, tworząc typową „szklankę”.

W gminie Lubiewo tradycyjnie, niebezpiecznie jest pomiędzy wszystkimi wsiami, uwaga na pieszych i rowerzystów, ciągle są aktywni i źle oznakowani. Koszulki odblaskowe u pieszych oraz  oświetlenie rowerów nie istnieje, pod tym względem zdecydowanie lepiej  w gminach Kęsowo i Cekcyn. Nie odważyliśmy się sprawdzić trasy Tuchola – Śliwice, zbyt duże ryzyko.

Kierowcy, uważajcie!


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook