25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kino dla zmotoryzowanych

3 min read

rrs24.net

Trafił do nas przedsiębiorca, który jest zainteresowany stworzeniem kina dla zmotoryzowanych. Opierając się o nasze kadry wykonywane z góry, doszedł do wniosku, że na terenie Tucholi zorganizowanie i realizacja takiego przedsięwzięcia ma sens.

Idea kina dla zmotoryzowanych jest bardzo stara, zwłaszcza w USA, jednak słynne multipleksy zdominowały wszystko aż do dzisiaj, kiedy wiele osób doszło do wniosku, że rozrywka tego typu w czasie tzw. pandemii jest niemożliwa. Dzisiaj wszystko się zmieniło i kina starego typu wracają do łask na całym świecie, również w Polsce. Przedsiębiorca, który skontaktował się z nami nie wiedział jednak o tym, że w Tucholi ma powstać tradycyjne kino, a że nie wiadomo do końca kiedy, to inna sprawa, ale są podstawy, by przypuszczać, że miasto nie będzie zainteresowane podobną działalnością. Propozycję umieściliśmy w znanym portalu społecznościowym i okazało się, że zainteresowanie tematem wykazało ponad 2000 osób, a opinie (nieliczne) były entuzjastyczne.

Od tej chwili minęło kilkanaście godzin i do tej chwili nikt z lokalnych urzędników nie wykazał chęci rozmowy,a  wiemy, ze w tej chwili portale społecznościowe przykryły tradycyjny portal miejski. Inaczej sytuacja ma się z pobliską gminą Gostycyn, której pan wójt, wręcz zaproponował ewentualną lokalizację podobnego obiektu w swojej gminie, dodajmy, wyjątkowo interesującą. Wykonaliśmy serię fotografii, możliwości stworzenia przyłączy i w postaci pakietu, drogą elektroniczną, wysłaliśmy całość do ewentualnie zainteresowanego przedsiębiorcy. Co z tego wyjdzie, tego nie wiemy, ale cennym zjawiskiem jest to, że utożsamiający się z rozwojem swoich gmin włodarze śledzą podobne „okazje”, a my wiedząc o tym, że w takich przypadkach kluczową kwestią jest szybkość, reagujemy.

Czym jest kino samochodowe?

Kino samochodowe (drive-in) zawsze kojarzyć się będzie z USA, to miejsce stanowiące połączenie kina z parkingiem, przeznaczone do oglądania filmów bezpośrednio z samochodów. Pomysł ten opatentował Richard Hollingshead w 1933 roku.

Pierwszy seans w kinie samochodowym miał miejsce 6 czerwca 1933 w Camden w stanie New Jersey. Była to skrócona wersja filmu Two White Arms (o tytule zmienionym na Wives Beware).

W Polsce pierwsze kino samochodowe uruchomił Dariusz Krzysztof Zawiślak i Rafał Wnuk w roku 1994, mieściło się na warszawskim osiedlu Żerań. Hitem kina stały się m.in. filmy: przedpremierowy pokaz filmu Cztery wesela i pogrzeb, który otwierał działalność kina, The Flintstones z performence z udziałem aktorów przebranych za postaci z filmu i specjalnym pokazem fajerwerków oraz Gliniarz z Beverly Hills III, na którego seans przyjechało tylu widzów, że oczekujące na wjazd samochody kompletnie zablokowały ulice dojazdowe.

Obecnie trwa renesans kin dla zmotoryzowanych i to w całej Polsce, jednym z ostatnio oddanych do użytku jest obiekt w Radomiu. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby pomysł został wykorzystany i na naszym terenie.

Idea oglądania filmów z samochodu to dobry, bezpieczny sposób w dodatku bardzo wygodny. Infrastruktura w porównaniu z tradycyjnym kinem, z pewnością jest mniejszym obciążeniem dla inwestora. Prócz tego oczywistym jest, że w ciągu dnia będzie ono spełniało funkcję parkingu, co dodatkowo generuje zyski. Pomysł warty rozważenia, trzymamy kciuki za sukces.


(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook