21 października 2020

Kobieta mnie bije! Rzecz o przemocy kobiet wobec mężczyzn!

1 min read

Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak, sprawę nakreślił bliżej komendant Bodziński, podczas IV sesji Rady Gminy w Kęsowie.

Statystyki policyjne dotyczące przemocy domowej wynikające ze stosowania procedury „Niebieskiej Karty” pokazują, że w 2008 roku odnotowano 139 747 osób poszkodowanych w tego rodzaju przypadkach (ofiarami było 81 985 kobiet i 10 664 mężczyzn, reszta to osoby niepełnoletnie). Niestety, policja nie zbiera informacji, kim sprawca był dla ofiary. Przyglądając się jednak statystykom dotyczącym sprawców przemocy również za rok 2008 (ogółem 86 568 osób, w tym 3942 kobiety i 82 425 mężczyzn), można wywnioskować, że zgłaszana przemoc wobec mężczyzn nie jest popełniana tylko przez kobiety. Przemoc domowa obejmuje nie tylko przemoc pomiędzy partnerami, ale i wobec innych dorosłych członków rodziny, w tym osób starszych. Dodatkowo występuje również w parach homoseksualnych.

Różne badania i statystyki koncentrują się często na badaniu występowania przemocy w związkach – temat przemocy występującej pomiędzy mężczyznami jest często pomijany. Dzieje się tak m.in. ze względu na wspomniane wcześniej stereotypy związane z płcią.

Statystyki są nieubłagane i cały czas utrzymuje się tendencja zwyżkowa, a problem przemocy wobec mężczyzn jest już niezaprzeczalnym faktem!

____________________

(red.)

Źródło: http://www.niebieskalinia.pl/

Ilustracja: pl.depositphotos.com

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook