5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kolejna tragedia drogowa w naszym powiecie!

1 min read

Do kolejnego, tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj rano w pobliżu Tucholi. Jeden z najbardziej niebezpiecznych odcinków pomiędzy Tucholą i Bladowem znowu dał o sobie znać.

Kierujący wielką ciężarówką potrącił niespełna 30 letnią kobietę, która nie dość, że poruszała się złą stroną drogi, to jeszcze nie posiadała wymuszonych nowym prawem o ruchu drogowym tzw. odblasków. Pomimo szybkiej interwencji pogotowia potrącona zmarła w szpitalu. Według wstępnych ustaleń kobieta była mieszkanką gminy Gostycyn. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Czy to kolejne zdarzenie przekona wreszcie bezmyślnych decydentów, którzy mają obowiązek zadbania o bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych, na tym skrajnie niebezpiecznym odcinku drogi? Należy koniecznie skierować w to miejsce rano i po zmroku policjantów, aby mieli baczenie na nieodpowiedzialnych kierowców, nagminnie przekraczających na tym odcinku prędkość i  tzw. niechronionych użytkowników drogi, których należy dyscyplinować! Ile jeszcze tragedii musi się wydarzyć, aby ludzie zaczęli myśleć, przewidywać?

________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook