23 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kolejne inwestycje w gm. Kęsowo

2 min read

W ostatnich dniach wójt Gminy Kęsowo podpisał umowę z Zakładem Remontowym Budownictwa ELMAL Eliasza Adamczewskiego, na wymianę okien na pierwszym piętrze w budynku komunalnym przy ulicy Głównej 19 w Kęsowie. (zastanawia fakt, że lokatorzy nie partycypują w kosztach – przyp. mrf.)

Przedsięwzięcie będzie zrealizowane do końca 2018 r. za kwotę 44 496 zł . Na to zadanie gmina uzyska pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Toruniu.

W mijającym tygodniu odbyło się również spotkanie w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków Delegatura w Bydgoszczy na temat wsparcia finansowego na obiekty zabytkowe położone na terenie Gminy Kęsowo.

W piątek 26 października 2018 r. wójt Gminy Kęsowo w obecności posła na sejm RP Łukasza Schreibera, spotkał się z Kujawsko – Pomorskim Kuratorem Oświaty Markiem Gralikiem.

W tym samym dniu podpisano w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska dwie umowy dotacji dla gminy Kęsowo na dofinansowanie:

• Pielęgnacji zadrzewienia w parku dworskim w Kęsowie po zeszłorocznej nawałnicy – kwota dotacji 14.715 zł. Zadanie zostało przeprowadzone do połowy 2018 r.
• Odtwarzanie zadrzewienia po zeszłorocznej nawałnicy na terenie Gminy Kęsowo w parkach w Kęsowie i Przymuszewie – kwota dotacji 8.000 zł. Termin zrealizowanie tego przedsięwzięcia to 30 listopad 2018 r.

 

W tym samym czasie w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyły się pomyślne negocjacje Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kęsowa w sprawie wniosku o dofinansowanie projektu w ramach poddziałania 10.1 „Wychowanie przedszkolne” tytuł „Uczę się i poznaję świat od przedszkola”. Zadanie sfinansowane zostanie ze środków – Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt rozpocznie się od stycznia 2019 r., a potrwa do sierpnia 2020 r.
W ramach projektu dzieci uczęszczające do przedszkola w gminie Kęsowo, będą miały zajęcia logopedyczne, z rytmiki, zajęcia realizujące wczesne wspomaganie rozwoju dziecka oraz zajęcia teatralne.

Ponadto przeprowadzone zostaną szkolenia dla nauczycieli przedszkola. Całkowita wartość całego projektu: 108 996,35 zł., w tym dofinansowanie unijne 92 646,87 zł., a wkład własny 16 349,48 zł.


(red.)

Źródło: Gmina Kęsowo FB

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook