1 listopada 2020

Kolejne komputery dla szkół gm. Gostycyn

1 min read

Wójt Gminy – Ireneusz Kucharski  przekazał  szkołom z terenu Gminy Gostycyn 2 laptopy i 30 komputerów stacjonarnych wraz z oprogramowaniem. Szkoły otrzymały również nowe monitory do komputerów oraz klawiatury, a także profesjonalne słuchawki. To już druga partia sprzętu komputerowego, która trafiła do placówek oświatowych w Gminie Gostycyn, która będzie służyć uczniom i nauczycielom w procesie kształcenia.

Zakup sprzętu w bieżącej edycji został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn.: Zdalna Szkoła + wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Na zakupiony sprzęt komputerowy w aktualnej edycji programu Gmina Gostycyn otrzyma dofinansowanie w kwocie  54 012,88 zł. W sumie w dwóch edycjach programu gmina pozyskała środki finansowe w wysokości około 115 tys. zł.

Szczegółowe informacje o projekcie na stronie www.cppc.gov.pl.


gostycyn.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook