2 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kolejne remonty na trasie Tuchola-Świecie, zyska Bladowo

2 min read

Kontynuowana jest modernizacja drogi wojewódzkiej nr 240 łącząca powiaty tucholski i świecki. W tym roku odnowiony zostanie odcinek przebiegający przez miejscowość Przysiersk oraz kolejny odcinek pomiędzy Tucholą a Bladowem.  W ubiegłym roku oddano natomiast do użytku m.in. zmodernizowany odcinek pomiędzy Tucholą i Bysławiem z obwodnicą Płazowa.

W ubiegłym roku zakończono gruntowną modernizacją dwóch odcinków drogi nr 240 pomiędzy Tucholą i Bysławiem (13 km) oraz pomiędzy Polskim Konopatem i Terespolem Pomorskim (2,5 km).  Te inwestycje zrealizowano w oparciu o Regionalny Program Operacyjny, czyli środki unijne pozyskane przez Urząd Marszałkowski.  Ta inwestycja kosztowała 72 mln zł. Jezdnia na całym odcinku została wzmocniona i poszerzona do 7 metrów. Wzdłuż drogi powstała ścieżka pieszo-rowerowa. Przebudowano  skrzyżowania, przepusty, zatoki autobusowe, miejsca postojowe i chodniki. Na wielu skrzyżowaniach i przejściach zainstalowano nowe oświetlenie. Poza tym w ubiegłym roku ze środków województwa odnowione zostały nawierzchnie ulic Nowodworskiego, Głównej i Chojnickiej w Tucholi (2 km). Wcześniej remont przeszedł odcinek DW nr 240 w pobliżu Błądzimia. (1,4km).

W tym roku zlecono kolejne odnowy. W powiecie świeckim zaplanowano duży remont kilometrowego odcinka przebiegającego przez miejscowość Przysiersk. Jezdnia zostanie wzmocniona specjalną siatką i ułożone zostaną nowe warstwy bitumiczne. Wyremontowane zostaną chodniki, zatoki autobusowe i zjazdy na posesje. Uzupełnione zostaną również pobocza, a trasa zyska nowe oznakowanie poziome.  Koszt remontu szacowany jest na około 1,2 mln zł. Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy zadania. Prace wykonywane będą latem.

Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na modernizację odcinka DW 240 pomiędzy Tucholą a Bladowem. Zlecenie zadania  umożliwia współpraca z lokalnym samorządem. Gmina Tuchola planuje wsparcie zadania kwotą 100 tysięcy złotych. W wakacje zaplanowano wybór wykonawcy tego zadania. Wartość prac oszacowano na 1,5 mln zł. Wcześniej na odcinku pomiędzy Tucholą i Bladowem w oparciu o środki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego zbudowany został ciąg pieszo-rowerowy.

Droga wojewódzka nr 240 ze Świecia do Tucholi jest jedną z tras w regionie, na której odnotowano największe natężenia ruchu – w ciągu doby jeździ nią od 6 do 11 tysięcy pojazdów. Droga umożliwia mieszkańcom powiatów świeckiego i tucholskiego dojazd do drogi krajowej nr 22, a wkrótce także do budowanej drogi ekspresowej S5. To również część ważnego szlaku pomiędzy autostradą A1 i środkowym Pobrzeżem Bałtyku, z którego wielu kierowców korzysta w sezonie letnim.


(red.)

Na pdst. zdw-bydgoszcz.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook