24 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kolejne spotkanie Zespołu ds. Wsi i Rolnictwa

1 min read

W urzędzie wojewódzkim odbyło się dziś kolejne posiedzenie Zespołu Doradczego Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. Wsi i Rolnictwa. Spotkaniu przewodniczył wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Członkowie Zespołu Rolnego rozmawiali m.in. o problemach związanych z rozprzestrzenianiem się choroby ASF oraz o planowanych inwestycjach w zakresie gospodarki wodnej.

O aktualnej sytuacji w kraju i województwie w związku z rozprzestrzenianiem się choroby ASF u świń poinformował zebranych Jerzy Dymek – Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Bydgoszczy.

Ważnym wątkiem dyskusji było realizowanie zadań związanych z tematyką przeciwdziałania skutkom suszy oraz program budowy małej retencji. W tej kwestii głos zabierali m.in.: Mieczysław Paradowski – Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich w  Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Aleksandra Seliga-Piórkowska – Naczelnik Wydziału Polityki Wodnej w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Adam Stańczyk – Dyrektor Departamentu Planowania Strategicznego i Rozwoju Gospodarczego, Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Na zakończenie, przedstawiciele RZGW: Grzegorz Smytry – Dyrektor RZGW w Bydgoszczy, Marian Wilmanowicz – Zastępca Dyrektora Zarządu Zlewni w Toruniu oraz Waldemar Kuta Dyrektor Zlewni we Włocławku przedstawili plany w zakresie retencji i melioracji na 2019 r. i 2020 r. na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego.


bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook