29 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kolejny pijak za kierownicą zatrzymany!

2 min read

To niekończąca się historia, pijany za kierownicą to na naszych powiatowych drogach niechlubny standard. Na szczęście tym razem we właściwym czasie i miejscu pojawili się policjanci, którzy zatrzymali nietypowy „skład”.

Dziś (25.08.2016r.) krótko po północy policjanci posterunku w Gostycynie zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy, który holował hondę. Funkcjonariusze zatrzymali oba pojazdy, bo holowane auto nie miało odpowiedniego oznaczenia i oświetlenia. Jak się okazało jego kierowca był nietrzeźwy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Ok. godz. 0.30 patrol z Gostycyna zatrzymał do kontroli kierującego ciągnikiem, który holował nieoświetloną i nieoznaczoną hondę civic. Funkcjonariusze ustalili, że do kierującego maszyną rolniczą, 30 – latka z Gostycyna, zgłosił się młody mężczyzna, kierowca hondy, który poprosił o pomoc w odholowaniu uszkodzonego samochodu. Auto miało znajdować się niedaleko posesji. Kierujący ciągnikiem zgodził się pomóc. Kiedy obaj mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli okazało się, że kierowca osobowego auta, 30 – letni mieszkaniec gm. Gostycyn jest nietrzeźwy. Dodatkowo mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów od pojazdu, zaś po sprawdzeniu w policyjnych systemach, funkcjonariusze ujawnili również, że nie posiadał on uprawnień do kierowania.  Kierujący ciągnikiem był trzeźwy. Przyznał też, że nie zauważył, aby mężczyzna któremu chciał pomóc, był pod wpływem alkoholu. Kierowca hondy został przewieziony do posterunku, gdzie policjanci skontrolowali jego trzeźwość. Stężenie alkoholu w organizmie mężczyzny wynosiło prawie promil. Mężczyzna odpowie za prowadzenie  pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz za wykroczenia: kierowania bez uprawnień, bez wymaganych dokumentów oraz nieprawidłowe oznakowanie pojazdu holowanego.

Przypominamy, że jeżeli holujemy auto musimy to robić prawidłowo.  Osoba znajdująca się w holowanym pojeździe musi być trzeźwa i posiadać uprawnienia do kierowania.  Uszkodzony pojazd powinien mieć umieszczony z tyłu trójkąt ostrzegawczy (lub za tylną szybą), w warunkach ograniczonej widoczności (zmierzch, mgła) włączone przynajmniej światła pozycyjne (NIE AWARYJNE!!!) zaś odległość  od auta holującego powinna wynosić od 4 do 6 m (przy tzw. holu miękkim). Ważne też, aby linka holownicza była w kolorze biało – czerwonym lub oznaczona czerwoną lub żółtą chorągiewką.

__________________

(red.)

KPP Tuchola

mł. asp. Justyna Janiak

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook