25 października 2020

Kolejni pijani troglodyci za kierownicą!

2 min read

Rodzinne święta dla tych ludzi są niczym, dla nich najważniejsze jest bawić się po swojemu, niestety, bez alkoholu wyraźnie im to nie wychodzi. Chwilę później siadają za kierownicę pojazdu. Jak nazwać takich ludzi i gdzie powinni spędzić najbliższe lata?

Tucholscy policjanci prowadzą postępowanie przeciwko 39-letniemu mieszkańcowi gminy Lubiewo. Mężczyzna mając w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu kierował samochodem i w tym stanie spowodował zdarzenie drogowe. Za swoje czyny 39-latek odpowie w sądzie.

W niedzielę (5.04) tucholscy policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło pomiędzy Bysławiem, a Lubiewem. Wysłani na miejsce kolizji  funkcjonariusze zastali tam rozbitego opla. Obok samochodu stał mężczyzna, jak się po chwili okazało kierujący wcześniej tym pojazdem. Kierującym był  39-letni mieszkaniec gminy. Widać było, że 39-latek jest pijany. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący samochodem nie dostosował prędkości do warunków na drodze. Na skutek tego pojazd wpadł w poślizg, zjechał na lewe pobocze i zatrzymał się na drzewie. Dla 39-letniego kierowcy jazda oplem znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyzna usłyszy tam zarzuty dotyczące jazdy po pijanemu i spowodowania kolizji drogowej.

Niestety, to nie koniec wyczynów potencjalnych morderców drogowych, ponieważ już w Tucholi…

Policjanci  wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej, która wydarzyła się na ulicy Świeckiej w mieście. 39-letni, pijany kierowca fiata brawo uderzył w tył opla. 39-latek już stracił prawo jazdy, o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W sobotę (4.04) tucholscy policjanci wyjaśniali okoliczności kolizji drogowej, która wydarzyła się  na ulicy Świeckiej w mieście. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że  kierujący fiatem brawo nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim pojazdu, co spowodowało, że najechał na tył opla. Oplem podróżowało dwoje dorosłych i dwuletnie dziecko. Na szczęście uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Kierującym fiatem był 25-letni, tucholanin.  Mężczyzna był po alkoholu.  Badanie jego stanu trzeźwości  wykazało, że miał w organizmie 0,63 promila. Teraz o dalszym losie kierowcy fiata zadecyduje sąd. Tam wkrótce  25-latek odpowie za jazdę po pijanemu i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

_____________________

(red.)

Wykorzystano materiały KPP w Tucholi

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook