Kolizja w Wieszczycach

W poniedziałek (30.07.2018r.) na drodze wojewódzkiej nr 241 w miejscowości Wieszczyce doszło do zdarzenia drogowego z udziałem ciężarówki i ciągnika rolniczego. Policjanci ustalili, że przyczyną zdarzenia mogło być niezachowanie środków ostrożności podczas wyprzedzania przez kierowcę tira.

Do zdarzenia doszło po godz. 15.00. Funkcjonariusze posterunku w Gostycynie  skierowani na miejsce wstępnie  ustalili, że kierujący ciężarowym volvo z naczepą jadąc od strony Pamiętowa, w kierunku Tucholi nie zachował ostrożności podczas wyprzedania ciągnika rolniczego z opryskiwaczem. W wyniku zdarzenia opryskiwacz wywrócił się na jezdnię i kierujący ciągnikiem uderzył w przydrożne drzewo. Policjanci wykonali oględziny i przesłuchali świadków zdarzenia.  Na szczęście osoby nie odniosły poważnych obrażeń. Droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawa  spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym zostanie przekazana do sądu.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdrowy rozsądek, który z pewnością pomoże uniknąć zdarzeń na drodze.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese

admin

Next Post

Listy od Czytelników: Zdarzenie przy skrzyżowaniu Bydgoskiej i Czarnej Drogi

nie Sie 5 , 2018
Czwartego dnia bm. do naszej redakcji napłynęły dwie fotografie ze zdarzenia przy skrzyżowaniu Bydgoskiej i Czarnej Drogi.W akcji udział wzięli strażacy.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook