25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Komentarz dnia: Ten program może nas pogrążyć!

2 min read

Dwanaście głosów opowiadających się „za” programem, przy pięciu sprzeciwiających się, Rada Powiatu Tucholskiego zdecydowała o przyjęciu programu naprawczego podczas dzisiejszej sesji. Przypomnijmy, batalia dotyczy uzyskania aż 16 000 000 złotych „nędznej” zapomogi, o które samorząd wnioskował do Ministra Finansów – Jacka (a może Dżeka) Vincenta – Rostowskiego. Nie sądzę, aby się ta sztuka udała, ale gdyby jednak zdarzył się cud, bez wątpienia będzie gwoździem do powiatowej trumny. Taki kredyt nie jest prezentem, kiedyś trzeba będzie go spłacić. Pobawmy się matematyką, zsumujmy obecny deficyt z tym, który być może ‘wpadnie” do powiatowego skarbca, wychodzi kwota równie abstrakcyjna, co lot żaby na Marsa, przy pomocy… latawca.

Co zapewni potencjalna pożyczka? Oczywiście spłaty należności bieżących, zaległych…, słowem byle dotrwać do końca kadencji?

Rzeczywiście, wybory tuż, tuż. Serdecznie współczuję samobójcom, którzy obejmą rządy w szacownej, powiatowej instytucji. Pamiętajmy, to nie o jakiś urząd chodzi, ważni są ludzie, a ci mają swoje potrzeby, które mają prawo zaspakajać, jak długo można zaciskać pasa? W końcu przetnie nas wpół, lub połamie żebra, prawda?

Niepokoi też niezwykła swoboda, która być może doprowadzi do wyprzedaży majątku powiatu. Czy nie są to decyzje zbyt pochopne? Kiedyś tereny, które dzisiaj wystawione na sprzedaż, mogą być kluczowymi w przyciągnięciu przedsiębiorców lub biznesu.

________________________________________________________

Warto rozmawiać, przewidywać, a czasami…, zwyczajnie dać sobie spokój.

 

Mariusz R.Fryckowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook