29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Koncert muzyki lirycznej w kościele w Jeleńczu

1 min read

Pan Wójt Gminy Kęsowo nie rzuca słów na wiatr i wraz z władzami kościelnymi doprowadził do szczęśliwego końca wspólne zamierzenie, o którym mówił pod koniec remontu kopuły kościoła w Jeleńczu.

Dzięki dobrej organizacji i operatywności dokonano znacznie więcej, w efekcie jeden z najpiękniejszych kościołów w naszym regionie powoli staje się perłą. Jednak cóż to wszystko znaczy, bez pomocy mieszkańców? Ci jak zawsze niezawodnie zrobili wszystko, aby kościół świecił dawnym blaskiem.

Udało się, teraz czas wykorzystać świątynię nie tylko do celów oczywistych, ale dać wszystkim szansę do zachwytu niezwykłą akustyką. Bez wątpienia bazylika nie potrzebuje najmniejszego nagłośnienia, warunki wokalne artystów wystarczą i to w dowolnym miejscu pod wspaniałą kopułą, aby wierni lub publiczność wprowadzić w zachwyt.

koncert jelenczI nadarza się wspaniała okazja, aby obejrzeć i wysłuchać wspaniałego, żeńskiego zespołu z Ukrainy, który da koncert muzyki lirycznej już w 4 lipca br. o godzinie 19 – stej. Za symboliczną kwotę 5 złotych, możemy przenieść się do zupełnie innego świata… kultury, którego tak bardzo nam brakuje. Świetny pomysł, genialna inicjatywa.

 

Brawo!

 

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook