Koncert muzyki lirycznej w kościele w Jeleńczu

Pan Wójt Gminy Kęsowo nie rzuca słów na wiatr i wraz z władzami kościelnymi doprowadził do szczęśliwego końca wspólne zamierzenie, o którym mówił pod koniec remontu kopuły kościoła w Jeleńczu.

Dzięki dobrej organizacji i operatywności dokonano znacznie więcej, w efekcie jeden z najpiękniejszych kościołów w naszym regionie powoli staje się perłą. Jednak cóż to wszystko znaczy, bez pomocy mieszkańców? Ci jak zawsze niezawodnie zrobili wszystko, aby kościół świecił dawnym blaskiem.

Udało się, teraz czas wykorzystać świątynię nie tylko do celów oczywistych, ale dać wszystkim szansę do zachwytu niezwykłą akustyką. Bez wątpienia bazylika nie potrzebuje najmniejszego nagłośnienia, warunki wokalne artystów wystarczą i to w dowolnym miejscu pod wspaniałą kopułą, aby wierni lub publiczność wprowadzić w zachwyt.

koncert jelenczI nadarza się wspaniała okazja, aby obejrzeć i wysłuchać wspaniałego, żeńskiego zespołu z Ukrainy, który da koncert muzyki lirycznej już w 4 lipca br. o godzinie 19 – stej. Za symboliczną kwotę 5 złotych, możemy przenieść się do zupełnie innego świata… kultury, którego tak bardzo nam brakuje. Świetny pomysł, genialna inicjatywa.

 

Brawo!

 

(red.)

admin

Next Post

„Świt” o zachodzie (galeria i film)

śr Lip 3 , 2013
Leśniczówka „ŚWIT” leży na terenie Tucholskiego Parku Krajobrazowego, który został utworzony w 1985 roku. Ogólna powierzchnia parku wynosi 36 983 ha, z czego lasy zajmują 72%. Główną oś systemu hydrograficznego Parku stanowi rzeka Brda wraz z jej dopływami. W Parku znajduje się 96 pomników przyrody. Na terenie ŚWITU, obok naszego leśnictwa, znajduje się […]

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook