20 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Koncert Nigela Kennedy’ego w Toruniu

2 min read
Autentyczna  pasja, niezwykła charyzma i świadomość, że muzyka nie zna żadnych granic – Nigel Kennedy, wirtuoz skrzypiec, wraz ze zespołem Kroke zagości w środę (23 lipca) na deskach Amfiteatru Muzeum Etnograficznego w Toruniu, dając koncert który stanie się jednym z ważniejszych wydarzeń kulturalnych lata w Kujawsko-Pomorskiem.
 

Nigel Kennedy w przeciągu całej swojej kariery scenicznej udowodnił, że przepaść pomiędzy muzyką klasyczną, rozrywkową i jazzem tak naprawdę nie istnieje. Toruński występ, odbywający się w ramach festiwalu „Koncerty pod gwiazdami”, będzie okazją, aby przekonać się, że mistrzostwo wykonania i umiejętność łączenia muzycznych elementów, które pozornie wydają się sprzeczne to cechy czyniące Nigela Kennedy’ego jednym z najoryginalniejszych muzyków na świecie.
 –
Jednocześnie nie przeszkodziło to, aby angielski skrzypek stał się artystą znanym i cenionym wśród słuchaczy. Jego nagranie „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego jest do tej pory najlepiej sprzedającym się albumem w historii muzyki klasycznej. Płyta, wydana w 1989 roku, rozeszła się w ponad dwumilionowym nakładzie i wciąż zdobywa rzeszę nowych słuchaczy.
 –
W Toruniu wraz z Nigelem Kennedy wystąpi zespół Kroke, grający tradycyjną muzykę klezmerską, nie stroniąc przy tym od inspiracji etnicznych i autorskich improwizacji. Środowy koncert nie będzie pierwszym spotkaniem obu wykonawców. W 2003 roku razem wydali album „East meets east”. To właśnie m.in. utwory z tej płyty zabrzmią w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego.
 –
Początek koncertu o godzinie 20.30.
 –
Występ jest częścią festiwalu „Koncerty pod gwiazdami”, współfinansowanego ze środków samorządu województwa. W tym roku w ramach tej imprezy na deskach Amfiteatru Muzeum Etnograficznego wystąpili: Raz, Dwa, Trzy, Jaromir Nohavica oraz Plateau, Martyna Jakubowicz i Krzysztof Kiljański. Jeszcze w te wakacje zagrają Mela Koteluk, Kayah wraz z Marcinem Wyrostek i zespołem Coloriage. Na zakończenie festiwalu wystąpi Robert Janowski.
___________________
(red.)
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook