25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Końcówka prac w sali gimnastycznej w Rudzkim MOŚCIE

2 min read

Stali bywalcy naszej witryny śledzili postępy prac przy sali gimnastycznej w SP nr.5 w Rudzkim Moście. Konstrukcja byłą zastanawiająca, wręcz nowatorska, teraz wszystko jest już jasne.

Fot. Gmina Tuchola

Nietypowość konstrukcji polega na tym, że mamy do czynienia z gigantyczna halą namiotową.Hale łukowe, Hale namiotowe to najtańsze rozwiązanie na całoroczne zadaszenie boiska, kortu tenisowego lub jak w przypadku wspomnianej szkoły – sali gimnastycznej. Poduszka powietrzna dla lepszej izolacyjności cieplnej oraz rozsuwane rolety dla poprawy wentylacji pozwalają na komfortowe użytkowanie hali przez 12 miesięcy w roku. Konstrukcja hali łukowej jest najbardziej optymalnym układem konstrukcyjnym, w połączeniu z lekkim zadaszeniem plandekowym, zużycie stali konstrukcyjnej jest czterokrotnie niższe w porównaniu do tradycyjnych hal z dachem dwuspadowym. Lżejsza konstrukcja to również niższe koszty związane z fundamentowaniem, zabezpieczeniem antykorozyjnym, wykonawstwem i transportem.

Między budynkiem szkoły, a halą powstanie również specjalny łącznik. Koszt inwestycji to 737 754,00 zł.

Pokrycie dachu stanowi materiał membranowy (plandekowy), jest to siatka z włókna szklanego obustronnie

Fot. Gmina Tuchola, modyfikacja TOKiS -PRESS

powleczona elastycznym materiałem PVC. Materiał zapewnia wymaganą wytrzymałość oraz szczelność mimo minimalnej masy (650g/m²). Identyczne materiały stosowane są na futurystycznych arenach sportowych.Dla każdej hali zastosować możemy świetliki z przeźroczystego materiału PCV lub wykonać poszycie hali z materiału częściowo przepuszczającego światło (przepuszcza 15% światła). Takie rozwiązanie pozwala na idealne doświetlenie hali w ciągu dnia, bez konieczności stosowania oświetlenia sztucznego.

Obiekt  zaprojektowano według polskich norm dla typowych budynków, jest odporny na najsilniejsze wiatry, nie wymaga odśnieżania w czasie zimy. Do konstrukcji przewidziano  piec nadmuchowy – gazowy.


(red.)

tuchola.pl

tenisportal.com

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook