8 marca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Konferencja „Bory Tucholskie dla Seniora… i nie tylko”

1 min read
W poniedziałek 6 listopada do Tucholi przyjechało ponad 80 osób, by poznać rezultaty projektu realizowanego przez LGD Bory Tucholskie przy wsparciu Powiatu Tucholskiego.

Projekt „Bory Tucholskie dla Seniora” stanowi doskonały, godny naśladowania przykład połączenia aktywizacji osób w wieku 60+ z rozwojem lokalnym, którego ważną część stanowi zrównoważona turystyka bazująca na lokalnym dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym. Dlatego też wśród uczestników konferencji obok Wicestarosty Tucholskiego Zenona Poturalskiego zobaczyć można była zarówno Regionalną Dyrektor Ochrony Środowiska Marię Dombrowicz, Naczelnika Wydziału Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu Marcina Habla, Dyrektor Biura Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej Agnieszkę Kowalkowską, dr Renatę Jaroszewską-Brudnicką z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, przedstawicielki Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Toruniu, jak i licznie zgromadzonych przedstawicieli organizacji zrzeszających i reprezentujących środowiska seniorów. Pokazuje to, że zarówno temat jak i nowatorskie, interdyscyplinarne rozwiązania zastosowane w projekcie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Szkoda, że podobnych propozycji unijnych nie ma dla osób młodych, które chętnie zajęłyby się profesjonalną i kompleksową promocją Borów Tucholskich w połączeniu ze stworzeniem od podstaw infrastruktury turystycznej, która do dzisiaj, praktycznie u nas nie istnieje.


(red.)

Na pdst. tucholski.pl

przydatny link

Bory Tucholskie dla Seniora… i nie tylko

Miejsko – powiatowe propozycje rozrywek dla młodzieży

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook