6 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Konferencja gospodarcza w WSKSIM w Toruniu

1 min read

W sobotę 4 lutego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja gospodarcza pod tytułem „Odpowiedzialność przedsiębiorców za Polskę”. Uczestniczyło w niej wielu ekonomistów i przedsiębiorców z całego regionu.

Konferencję otworzył rektor założyciel WSKSiM o. dr Tadeusz Rydzyk. Wśród zaproszonych gości był wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Gościem specjalnym spotkania był prezes Prawa i Sprawiedliwości – dr Jarosław Kaczyński, który w wykładzie inauguracyjnym mówił o wolności gospodarczej i odpowiedzialności przedsiębiorców za Polskę.

Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się między innymi prezes PZU Michał Krupiński, który mówił o repolonizacji banków, wiceprezes PZU – Andrzej Jaworski,  prezes zarządu PKO BP Zbigniew Jagiełło oraz Wojciech Jasiński – prezes zarządu spółki Orlen, który mówił o odpowiedzialności przedsiębiorstwa za państwo.

Konferencję zakończył wykład wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego. W swoim wystąpieniu mówił o polityce rozwoju oraz o zakończeniu podziału na Polskę A i Polskę B.

Ostatnim punktem spotkania był panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy konferencji mogli zadać pytania zaproszonym prelegentom.

______________________

bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook