22 października 2020

Konferencja prasowa w sprawie pikniku „Służymy Niepodległej”

2 min read

10 listopada br. (sobota) o godz. 13.00, w Toruniu rozpocznie się pikniki pod hasłem „Służymy Niepodległej” zorganizowany z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. O wydarzeniu na wspólnej konferencji prasowej poinformowali wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, prezydent Torunia Michał Zaleski.

W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział także udział Dowódca Garnizonu Toruń płk Dariusz Adamczyk,  Szef Oddziału Komunikacji Społecznej IWsp SZ płk Tomasz Rożniakowski oraz Komendant Garnizonu Toruń mjr Ireneusz Bandura.

To już nasz czwarty piknik w województwie kujawsko-pomorskim. Wcześniej odbyły się one w Bydgoszczy, Minikowie, Włocławku, a teraz odbędzie się w Toruniu. Cieszę się, że w ten sposób możemy świętować naszą niepodległość oraz, że możemy pokazywać młodemu pokoleniu i rodzinom jak ważna jest niepodległość i kto za nią odpowiada – mówił Mikołaj Bogdanowicz.

W trakcie pikniku wojsko przygotowało dla mieszkańców szereg atrakcji. Mówił o nich dowódca Garnizonu Toruń płk. Dariusz Adamczyk.

Sobotni piknik wojskowy będzie obejmował część statyczną i dynamiczną. W części statycznej będzie można zapoznać się z najnowszym wojskowym uzbrojeniem, a w części dynamicznej wojsko i policja pokażą wybrane elementy swojej działalności taktycznej -podkreślał pułkownik.

Oprócz tego w programie zaplanowano także występy artystyczne, w tym orkiestr wojskowych, żołnierską grochówkę oraz wiele innych atrakcji.

O godz. 16.00, we wszystkich miastach, w których organizowane są pikniki odbędzie się bicie rekordu w śpiewaniu Marszu Pierwszej Brygady czyli Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

Pikniki zakończy uroczysty Capstrzyk Niepodległości.

Organizatorem sobotniego pikniku „Służymy Niepodległej” jest wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, Szef Inspektoratu Sił Zbrojnych, Dowódca Garnizonu Bydgoszcz gen. Dyw. Dariusz Łukowski oraz Dowódca Garnizonu Toruń płk. Dariusz Adamczyk.


(red.)

bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook