28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Koniec marzeń, domu kopułowego w Wymysłowie nie będzie

2 min read

Przez wiele miesięcy z uwagą obserwowaliśmy losy inwestora, który chciał wybudować swój „Dom marzeń” w Wymysłowie. Mamy finał tej sprawy, niestety, niepomyślny.

Pan Tomasz – przedsiębiorca z Tucholi postanowił wybudować dom jedyny w swoim rodzaju w Wymysłowie. jego „nietypowość” polegała na tym, że miał wyglądać jak, marsjański habitat, jego kształt miał być wycinkiem kuli. Śledziliśmy sprawę bardzo długo, tworząc teksty, galerie zdjęć oraz materiały filmowe. Niestety, popełniono sporo błędów natury formalnej w wyniku czego urzędnicy „różnych formacji” zapalili czerwone światła tej niezwykłej inwestycji. Przedsiębiorca nie poddał się, wraz z rodziną i przyjaciółmi rozpoczął walkę polegającą na próbie zmiany przepisów. Ruszył długotrwały protest i kampania informacyjna, odbiorcami mieli być wszyscy ci, którzy z aprobatą przyglądali się sytuacji i dowiedzieli się, że na własnej ziemi nie mogą wybudować tego, co chcą.

Wszystko trwało aż do wyborów samorządowych, protest zakończył się , a przedsiębiorca postanowił spróbować swoich sił w lokalnej polityce, aby dokonać zmian, na których skorzystaliby wszyscy. Niestety, nie udało się.

W profilu FB poświęconemu domowi marzeń przedsiębiorcy pojawił się prawdopodobnie jeden z ostatnich wpisów, gdzie informuje on wszystkich o tym, że;

Jesteśmy w trakcie sprzedaży naszej pięknej działki, na której nie pozwolono nam wybudować domu naszych marzeń.

Przykre, ale życie toczy się dalej, to ładna działka na której można postawić dom, niestety…, konwencjonalny, schematyczny, przyjazny wyłącznie urzędnikom.


(red.)

Fot. FB Tomasz Kaźmierczak

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook