25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Koniec z przebierańcami?

1 min read

zestaw-milicjanta-helm-palka-milicja-mo-zomo-1564174523Jakże przednią zabawą stały się wszelakiego rodzaju rekonstrukcje. Pasjonaci i okoliczni wariaci pasjami kompletują sorty mundurowe różnych armii, jednostek z iście egzotycznych  epok. Jedni mówią, że to wspaniała lekcja historii, inni śmieją się z tego, że niektórzy jegomoście bardziej pasują do kontuszy, niż do dopasowanego munduru. Wojsko jeszcze milczy, ale to kwestia czasu, za to w Warszawie Policja mówi stanowcze „nie” przebierańcom, którzy naśladują Ich samych!

Koniec z rekonstruowanymi w pocie czoła „Warszawami” ze znakami MO na burtach. Koniec z lizakami za paskiem i czapkami (poli)milicyjnymi za przednią szybą. Koniec z replikami policyjnych „spluw” made in China. Na zloty odtąd będzie można zawieźć jedynie… zdjęcia z pasjonackiej przeszłości?

Zdaje się, że tak…

Koniec przebierania się za policjantów zapowiada Komenda Główna i szykuje przepisy zakazujące posługiwania się policyjnym mundurem i symbolami. A nawet czymś, co je bardzo przypomina, bo to może wprowadzać w błąd i przydawać nienależnego autorytetu.

_____________________________

Kto najbardziej na tym ucierpi? Bez wątpienia Chiny i wiarygodność tych, którzy podobne idiotyzmy wymyślają.

Mariusz R.Fryckowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook