27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Konkurs astronomiczny dla gimnazjalistów

2 min read

10238_281888158589199_1204105809_nRusza I edycja Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego dla uczniów szkół gimnazjalnych w ramach realizowanego przez Urząd Marszałkowski projektu „Kujawsko-Pomorskie Regionem Astronomicznym”. Na zgłoszenia udziału czekamy do 13 maja.

Celem konkursu jest promocja edukacji astronomicznej, dorobku nauk matematyczno-przyrodniczych, promowanie metody projektu w edukacji szkolnej oraz promocja dorobku najwybitniejszych uczonych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Urząd Marszałkowski zorganizował przedsięwzięcie w związku z obchodami Roku Kopernika oraz ze względu na realizację projektu mającego na celu promocję marki województwa kujawsko-pomorskiego, jako „regionu astronomicznego”.

W konkursie można składać praktyczne zespołowe projekty badawcze obejmujące tematykę astronomiczną, w tym prace obserwacyjne i konstrukcyjne, a także indywidualne projekty badawcze, w których tematyka astronomiczna przedstawiana jest w kontekście historii, kultury i sztuki.

Projekt edukacyjny to metoda nauczania, która kształtuje wiele umiejętności oraz łączy wiedzę z różnych przedmiotów. Zespół realizujący dany projekt musi liczyć 3 osoby. Jedno gimnazjum ma prawo do zgłoszenia nie więcej niż dwóch projektów w każdej z dwóch kategorii konkursu. Każdy zespół projektowy musi mieć swojego opiekuna lub opiekunów w osobie nauczyciela szkoły, którą reprezentuje.

Laureatów wyłoni rada Programowa Astrobaz złożona z przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Czekają atrakcyjne nagrody w postaci voucherów na obóz żeglarski z elementami astronawigacji oraz astronomii.

Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu: 13 maja 2013 r.
Termin nadsyłania prac konkursowych: 11 czerwca 2013 r.
Data ogłoszenia wyników:  28 czerwca 2013 r.

Prace należy przesłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego; Departament Edukacji i Sportu, Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń, lub dostarczyć osobiście do Biura Podawczo-Kancelaryjnego Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego; Plac Teatralny 2; 87-100 Toruń.

Regulamin konkursu tutaj
Formularze konkursowe nr 1-3 tutaj
Formularz konkursowy nr 4 tutaj

Zadanie jest realizowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007 -2013.

Departament Edukacji i Sportu
Urząd Marszałkowski

 Fot. Mariusz R.Fryckowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook