13 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

KONKURS. Miliony na aktywizację zawodową, Tucholi to nie dotyczy?

1 min read
Znamy wyniki konkursu ogłoszonego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu na dofinansowanie projektów dotyczących aktywizacji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Wsparcie finansowe zostanie rozdysponowane między 16 instytucji (17 projektów),  m.in. jednostki samorządu terytorialnego, lokalne grupy działania, organizacje pozarządowe oraz firmy prywatne.  Suma o jaką wnioskowali beneficjenci wyniosła 13,7 mln zł. Dokładną kwotę poznamy po zakończaniu negocjacji.
Lista zakwalifikowanych projektów tutaj
– To kolejne środki uruchomione przez samorząd województwa z myślą o aktywizacji zawodowej osób znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki mogły uzyskać projekty, które przyczynią się do aktywizacji społeczno-zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, skierowane do osób w wieku 15-30 lat i powyżej 55 roku życia. Do unijnego wsparcia zakwalifikowały się przedsięwzięcia, które kompleksowo wesprą takie osoby m.in. poprzez kursy, szkolenia, staże czy praktyki.
Dofinansowaniem zostaną objęte programy aktywizujące, które rozwiną umiejętności i kompetencje społeczne, oferujące poradnictwo zawodowe, pośrednictwo pracy, oraz przewidujące wsparcie dla tworzenia lub działalności podmiotów integracji społecznej.
_______________
(red.)
kujawsko-pomorskie.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook