5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Konkurs Ortograficzny o Nagrodę Senatora RP

3 min read

SONY DSC

Rok 2017 jest rokiem 150 rocznicy urodzin patrona szkoły Leona Janty–Połczyńskiego. W związku z tym faktem podjęto inicjatywę przeprowadzenia „Konkursu Ortograficznego o Nagrodę Senatora”, aby uświetnić rocznicę. Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych im. Leona Janty – Połczyńskiego, Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Janty – Połczyńskiego, Stowarzyszenie Via Natura w Tucholi.

Nagrody w konkursie ufundował Senator RP Andrzej Kobiak, który bardzo aktywnie włączył się w przeprowadzenie tej imprezy. W konkursie uczestniczyło 15 uczniów (maturzystów) z wszystkich tucholskich szkół ponadgimnazjalnych, wyłonionych w eliminacjach szkolnych:

Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych im. Leona Janty-Połczyńskiego
  Monika Mechlińska
  Magdalena Żabińska
  Aleksandra Łeppek
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Bartłomieja Nowodworskiego
  Paulina Ciborowska
  Magdalena Kutnik
  Anita Szwoch
Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej
  Bartosz Tajl
  Pamela Jerewska
  Agnieszka Bugajska
Technikum Leśne im. Adama Loreta
  Amelia Golon
  Adrianna Malendowicz
  Magdalena Wrzosek
Tucholska Szkoła Realna
  Aneta Tomaszewicz
  Sonia Kantak
  Michał Kempiński

Po napisaniu dyktanda uczniowie w oczekiwaniu na wyniki uczestniczyli wspólnie z Senatorem i dyrektorem ZSLiA w wycieczce „Śladami Połczyńskich”, złożyli kwiaty na grobie Leona Janty – Połczyńskiego w Raciążu, a także odwiedzili dom, w którym mieszkał patron – obecną siedzibę Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej.
Po powrocie w auli szkolnej odbyło się podsumowanie konkursu. Pracę oceniali nauczyciele poloniści ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Komisja, w której przewodniczyła pani Hanna Szramka Dyrektor MBP w Tucholi, po ocenie prac ogłosiła wyniki:

I. Amelia Golon – TL
II. Paulina Ciborowska – ZSO
III. Sonia Kantak – TSR

Nagrody wręczył Senator Andrzej Kobiak i pani Halina Janowska-Giłka – prezes PW. Łuczniczka w Tucholi. Wszyscy pozostali otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz słodycze. W uroczystości uczestniczył również pan Jarosław Katulski – wiceprzewodniczący Sejmiku Kujawsko-Pomorskiego. Wręczył nagrody i podziękowania od pana Piotra Całbeckiego – Marszałka Województwa Kujawsko–Pomorskiego wszystkim startującym w tym konkursie. Po tej części odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów fundowanych uczniom z naszego powiatu, a studiujących na studiach dziennych.
Dziękujemy wszystkim, którzy współtworzyli nasze przedsięwzięcie.

______________________________________________

Treść za https://www.facebook.com/events/1245626492212037/

________________

(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook