18 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Konwent Marszałków debatował…

1 min read

Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski uczestniczy w kończących się dziś (25 września) trzydniowych obradach Konwentu Marszałków Województw, które odbywają się Zielonej Górze. Wśród głównych tematów Krajowy Plan Odbudowy, edukacja i służba zdrowia w czasach Covid-19 oraz Europejski Zielony Ład.

Gośćmi posiedzenia byli minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, premier niemieckiej Saksonii Michael Kretschmer i Magda de Carli z Komisji Europejskiej (wszyscy online).

Anna Kozińska-Bałdyga z Federacji Inicjatyw Oświatowych i Iwona Wendel z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego podjęły temat edukacji i szkoły w sytuacji obostrzeń przeciwepidemicznych. Prof. Maria Gańczak z Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego i prof. Marek Niezgódka z UKSW przedstawili marszałkom informacje na temat tego, jak epidemia wpływa na postawy dotyczące szczepień ochronnych i zapotrzebowanie na niecovidowe świadczenia medyczne.

Gospodarzem obrad jest województwo lubuskie, region z tradycją winiarską. Marszałek Elżbieta Anna Polak zaprosiła członków Konwentu Marszałków na winobranie do winnicy samorządowej w Zaborze.


kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook