21 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Konwent Powiatów cz1 – Informacje ogólne i… brawa dla starostwa za organizację!

3 min read

Konwent Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Tucholi już za nami. Został świetnie przygotowany, a gospodyni obrad – Starosta Tucholski pani Dorota Gromowska porowadziła to spotkanie wręcz brawurowo, doskonale wyczuwając nastroje i w razie potrzeby buforując je, a było chwilami gorąco.

Wszystko zaczęło się w czwartek 4 września o 10:00 w siedzibie ZAZ-u, ściślej w największej sali. Świetnie oznakowano dojazd, przygotowano parkingi, nie było najmniejszych problemów z ulokowaniem pojazdów gości. Prócz lokalnych włodarz z naszego województwa w obradach udział wzięło wiele znakomitości, oczywiście uwzględniając hierarchię ważności kujawsko – pomorskiego. Z opóźnieniem dotarli  Piotr Całbecki – Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Ewa Mes – Wojewoda Kujawsko – Pomorski, dość sprytnie unikając oficjalnego wstępu. Oczywiście za swoje spóźnienie przeprosili zebranych. Starosta przywitał również Piotra Kryna Dyrektora Departamentu Zdrowia UM WK-P, Grzegorza Pochopienia Dyrektora Departamentu Analiz i Prognoz Ministerstwa Edukacji Narodowej, Krystynę Żejmo – Wysocką Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych UM WK-P, Annę Łukaszewską Kujawsko – Pomorski Kuratora Oświaty, Czesława Stawikowski Starszego wizytatora – specjalistę kształcenia zawodowego, Krzysztof Bylickiego Zastępcę Dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz  Tadeusza Kowalskiego – naszego burmistrza, który podczas spotkania podzielił się z zebranymi ciekawymi uwagami, ale do tego epizodu jeszcze powrócimy.

Podczas konwentu poruszono wiele spraw i pochylono się nad próbą rozwiązania ważkich problemów. Najbardziej interesującymi były kwestie finansowe w kontekście Programu Wspierania Rodzin do 2022 oraz założenia Programu Opieki nad Pacjentem Niesamodzielnym z finansowaniem zadań oświatowych włącznie.

Przedstawiono również stan edukacji w naszym województwie wraz z analizą wyników osiąganych przez uczniów. Jednak największe kontrowersje wywołał czas podziału środków przez marszałka województwa, to własnie wtedy do debaty włączył się jeden z posłów, ale do tej sprawy również powrócimy w szerszym kontekście.

Konwent, to bez wątpienia ciekawe wydarzenie, niezwykle istotny dla przeciętnego mieszkańca województwa, również w sprawach tak oczywistych jak – walka z bezrobociem. Nad wybranymi zagadnieniami pochylimy się i poświęcimy więcej czasu, zwłaszcza, że TOKiS – PRESS dokonał zapisu dużej części spotkania, to ważne, aby społeczeństwo miało maksimum wiedzy. Pytanie, czy będzie potrafiło tę wiedzę wykorzystać…

Zdarzył się również niemiły incydent z jednym z lokalnych polityków, który zarzucił nam, że w jednej z naszych relacji, tej dotyczącej budowy tucholskiej obwodnicy, pominęliśmy jego wystąpienie, dowiadując się jednocześnie od oburzonego, że rzekomo jego osobę regularnie pomijają lokalne media. Dość krzywdzące stwierdzenie, zwłaszcza wobec nas, którzy zachowujemy pełną niezależność, uznając jednocześnie, że istnieje grupa lokalnych polityków głęboko zaangażowana w sprawy społeczne, jak również grupa tych, którzy mają nieprawdopodobne wręcz „parcie na szkło”. Tacy zwykle wykluczają się sami, a szkoda, bo zaufało im społeczeństwo i nie widzi efektów ich pracy. Prawdopodobnie więcej tego błędu nie popełnią, wrzucając do urn stosowne glosy. To zjawisko ma krótką nazwę – DEMOKRACJA,a media nie są wyznacznikiem wartości człowieka, nawet tego z aspiracjami!

Ukazała się już pierwsza oficjalna, choć bardzo krótka relacja z konwentu, którą przygotowała redakcja regionalnych „Zbliżeń” (TV), można się z nią zapoznać tutaj.

My, jako preludium zamieszczamy kilkadziesiąt ujęć, wykonanych podczas spotkania. Już wkrótce jako jedyni opublikujemy obszerne fragmenty spotkania w naszym dziale TOKiS – PRESS TV.

Zapraszamy już wkrótce!

_______________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook