20 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

KONWENT POWIATÓW CZ2. >KONWENT POWIATÓW W TUCHOLI w oficjalnej notce Starostwa Powiatowego nie jest pełny!<

2 min read

Wydział Promocji i Sportu, Wydział Oświaty, Kultury i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Tucholi opublikował notkę następującej treści…

Powiat Tucholski był gospodarzem wrześniowego posiedzenia Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Obrady, które prowadziła Dorota Gromowska Starosta Tucholski dotyczyły tym razem kwestii opieki społecznej oraz oświaty. Spotkanie odbyło się w Zakładzie Aktywności Zawodowej.

Gośćmi Konwentu byli m.in. Ewa Mes Wojewoda Kujawsko – Pomorski oraz Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Pani Krystyna Żejmo – Wysocka Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM WK-P zaprezentowała założenia Kujawsko – Pomorskiego Programu Wspierania Rodzin do roku 2022, a Pan Andrzej Potoczek z UM WK-P omówił Program Opieki nad Pacjentem Niesamodzielnym. Działania zmierzające do utworzenia w Borach Tucholskich sieci gospodarstw opiekuńczych jako formy opieki nad osobami potrzebującymi wsparcia przedstawił Pan Ryszard Kamiński Wicedyrektor Kujawsko – Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Podczas drugiej części konwentu tematem dyskusji były kwestie oświaty. Poruszane były następujące zagadnienia:

– finansowania zadań oświatowych – Pan Grzegorz Pochopień Dyrektor Departamentu Analiz i Prognoz Ministerstwa Edukacji Narodowej,

– stan edukacji w Województwie Kujawsko – Pomorskim – Pan Andrzej Siemianowki Kujawsko – Pomorski Wicekurator Oświaty, Pan Czesław Stawikowski Starszy Wizytator – specjalista kształcenia zawodowego.

***

Przygotowana notatka prasowa jest prawdziwą, nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości, jednak na tak ogólnym poziomie, że aż nie do wiary, że stworzyli ją profesjonaliści. Rzeczywistość była zgoła inna, chwilami bardzo burzliwa i dziennikarsko – urzędnicza rzetelność nakazuje ujawnienie wszystkich sytuacji, które miały miejsce podczas tego konwentu, zwłaszcza w kwestiach finansowych, które poruszył gość specjalny – Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego pan Piotr Całbecki (PO) i reakcja na jego słowa obecnego w czasie obrad posła opozycyjnego, który swoją wypowiedzią storpedował optymizm pana marszałka, wydaje się być sceną bezcenną. Całość zakończyła się ostentacyjnym i całkowicie uzasadnionym wyjściem posła z sali. Być może poszczególnym redakcjom ten fakt umknął, nam… nie. Zatajanie pewnych zdarzeń jest równe celowej dezinformacji, warto te słowa zapamiętać.

Inne polemiki są również godne przekazania społeczności i to od podstaw, aby nie było najmniejszych wątpliwości, co do jawności działań władz wojewódzkich i samorządowych. TOKiS – PRESS zarejestrował kamerami lwią część konwentu, a nawet poszedł o krok dalej, ale o tym bardziej szczegółowo opowiemy w drugiej połowie bieżącego tygodnia.

Sprawa już teraz ma posmak sporego skandalu.

_______________________

(red.)

Pomocny link – KONWENT POWIATÓW CZ1 – INFORMACJE OGÓLNE I… BRAWA DLA STAROSTWA ZA ORGANIZACJĘ!

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook