15 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Koperta życia” – poczuj się bezpieczniej

2 min read

Od miesiąca maja br. Gmina Cekcyn realizuje Program „Koperta życia”. 

„Koperta życia” to lokalny program na rzecz mieszkańców Gminy Cekcyn, którego założeniem jest szybkie udzielenie pomocy osobom w wieku powyżej 65 roku życia, zwłaszcza zamieszkującym samotnie bądź w warunkach niezapewniających obecności opiekuna, w przypadku konieczności interwencji ratowników medycznych lub innych służb ratunkowych w warunkach bezpośredniego zagrożenia życia lub w trakcie wizyty domowej.

Celem programu jest niesienie pomocy polegającej na dystrybucji pakietu „Koperta życia” zawierającego informacje o stanie zdrowia osoby, przyjmowanych lekach oraz kontakcie do najbliższych, ułatwiających postawić szybką diagnozę przez ratowników medycznych lub lekarzy oraz udzielenie pomocy.

„Koperta życia” to pakiet składający się z:
1) przezroczystej plastikowej koperty odpowiednio zabezpieczonej do trwałego przechowywania w lodówce;
2) karty informacyjnej – kartka papierowa w formacie A4;
3) naklejki samoprzylepnej na kopertę;
4) naklejki samoprzylepnej na lodówkę.

W celu przystąpienia do Programu należy zgłosić się do pokoju nr 17 Urzędu Gminy w Cekcynie przy ul. Szkolna 2 w godzinach urzędowania. Udział w programie jest bezpłatny i dobrowolny.

Pakiet „Koperta życia” będzie wydawany mieszkańcom Gminy Cekcyn powyżej 65 roku życia po okazaniu dowodu osobistego, złożeniu wypełnionego wniosku o wydanie pakietu oraz oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych we wniosku.
Osoby samotne, które mają trudności w poruszaniu się mogą zgłosić telefonicznie do Urzędu Gminy w Cekcynie – 52 33 47 563 chęć przystąpienia do Programu i nabycia pakietu „Koperta życia” W takim przypadku wniosek do wypełnienia oraz pakiet zostanie dostarczony przez pracownika Urzędu Gminy.
Osoby, które nie ukończyły 65 roku życia mogą indywidualnie zakupić pakiet na stronie internetowej http://www.kopertazycia.pl/ i wypełnić kartę informacyjną oraz przechowywać ją na zasadach określonych w Programie.

___________________________
(red.)

cekcyn.pl

Fot. um.warszawa.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook